Bezpečnostní třídy sejfů

Sejf je označení pro skupinu úschovných objektů v základní bezpečnosti podle normy ČSN 916012. Bezpečnostní třídy sejfů jsou označeny "Z" jako základní. Certifikáty i k nižší bezpečnostní třídě jsou důležité. Někdo Vám může nabídnout sejf, který působí jako masivní a přitom je nebezpečný. Proto certifikáty zaručující určitý stupeň odolnosti.

Bezpečnostní třída S1 a S2

Plechové skříně certifikované na třídy S podle normy EN 14450. Nízké zabezpečení, které se u trezorů příliš nepoužívá. Sejf nemají žádné odporové jednotky (RU). Občas si nějaký výrobce trezorů takovou třídu certifikuje. S trezory to ale nemá příliš společného.

Bezpečnostní třída Z1

V podstatě nejnižší bezpečnostní třídě u sejfů a trezorů. Nepoužívá se protože je opravdu nízká a většina trezorů projde do vyšší třídy Z2, která je vhodná i na uložení zbraní. Jinak třída Z1 je podle pojišťovny na uložení hodnot okolo 10.000 Kč.

Bezpečnostní třída Z2

Bezpečnosntí třída sejfů, které se používají na uložení hodnot okolo 20.000 Kč. Takové sejfy jsou často vyráběné, protože je to nejnižší bezpečnosntí třída na uložení zbraní. Do těchto sejfů můžete uložit až 10 zbraní podle zákona. Vyrábí se jednoplášťové skříně na dlouhé zbraně, skříně na dlouhé zbraně s policemi a sejfy na krátké zbraně. Této třídě odpovídají i jednoplášťové sejfy a v lepším případě se vyrábí více plášťové dveře.

Bezpečnostní třída Z3

Bezpečnostní třída, která se příliš nepoužívá. Máme v nabídce jednu výrobní řadu. Nepoužívá se, protože na sejfu ve třídě Z3 je stejně práce jako na certifikovaném v I. bezpečnosntí třídě. Ceny jsou tak hodně podobné a vyplatí se koupit trezor ve vyšší třídě. Sejfy ve třídě Z3 jsou vhodné na uložení hodnot okolo 30.000 Kč.

Bezpečnostní třída 0

Bezpečnostní třída 0 je přelom mezi základní bezpečnostní podle ČSN 916012 a evropskou normou EN 1143 (ČSN 906011). Nula je nešťastné označení třídy zabezpečení. Trezory jsou vhodné na uložení hodnot okolo 50.000 Kč a uložení až 10 zbraní podle zákona.

.
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno leden 2020