Češi kupují trezory z obavy před krizí

V říjnu 2011, kategorie bankovní trezory, od Filip Čech

Strašák další vlny americké krize způsobuje, že obyvatelé České republiky si v daleko větší míře nakupují domácí trezory a bezpečnostní schránky. Přispívá tomu neutěšená situace hned v několika dalších státech Evropy. Situace v Itálii, Portugalsku a Řecku je jen dalším silným impulzem pro nákup trezoru. Lidé přemýšlí jak lépe chránit svůj majetek. Politicko-ekonomická nálada totiž přivádí další lidi do bezvýchodné situace, kterou musí řešit například krádežemi, nejlépe u lidí co nemají trezor.

Například společnost JINOVA s r.o. zaznamenala v měsících červen až srpen nárůst zájmu klientů o 20 až 30 procent. Takřka během jednoho dne stoupl zájem o internetový obchod o 17 procent.

Bankovní trezory

Bankovní trezor

Firmám, které nabízí trezory na úschovu šperků, mincí, zbraní a dalších cenností, stoupla poptávka během posledních dvou měsíců o více než 16 procent. A to i navzdory faktu, že lidé od bankovních schránek a bankovních trezorů ustupují a pořizují si soukromé trezory.

Češi propadají obavám

Trezory v době nepokojů

Nárůst prodeje trezorů, bankovních trezorů a bankovních sejfů začal zhruba před třemi lety, kdy se začala prohlubovat krize v Americe. "Lidé se prostě bojí" říkají prodejci a výrobci trezorů. Posledním hřebíčkem je situace na finančních trzích v současnosti. Lidé se i v České republice obávají pádu hodnoty dolaru a eura. Rychle roste strach z vloupání v místě bydliště. Dokonce lidi zasáhl strach, že by u nás v ČR mohli být nepokoje známé z jiných částí světa. Rabování v Londýně z letošního srpna nebo nepokoje proti vládním reformám v Řecku přes celé léto.

Trezory pro každou situaci

Trezor pro každého

Takový a nebo podobný domácí trezor by měla mít každá rodina: na všechny smlouvy, pojistky, pasy, hotovost a podobné věci, které jsou nejen hodnotné, ale také důležité.

Něco lepšího

Trezor vyššího zabezpečení pro náročnější uživatele. Nejlepší pokud máte sbírku mincí, trochu investičního zlata nebo máte rádi pořádné zabezpečení. Trezor na hodnoty okolo půl milionu.

Vrchol v zabezpečení

Jedno z nejvyššího možného zabezpečení Vašich cenností představuje 5. bezpečnostní třída. To je už opravdu velice bezpečný trezor na desítky milionů korun.

zpět | domů
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno leden 2020