Montáž trezorových dveří TD

Konstrukce trezorových dveří

Trezorové dveře se vyrábějí jako "otočné". Jedná se o klasický typ otevírání, kdy dveřní křídlo visí na jedné straně na trezorových pantech a na druhé straně je klika, jejíž pomocí dveře otevřete směrem ven z chráněného prostoru (standard), nebo od sebe, dovnitř chráněného prostoru (na přání). Rozmyslete si, na které straně budou panty, jestli budete potřebovat levé nebo pravé dveře.

Trezorové dveře se v základním provedení vyrábějí jako jednostranné. To znamená, že mají jednu stranu chráněnou a druhá je hladká (bez kliky a zámku). Jen na chráněné straně je klika a trezorový zámek (jiné řešení na přání).

Spodní hrana "jezdí" přímo nad podlahou. Podlaha by tedy neměla mít výrazné nerovnosti, ale i spád, což by ovlivnilo funkci dveří. Je dobré podlahu změřit vodováhou nebo alespoň rovným prknem.

Materiál stěn pro dveře

Když chcete splnit zákonné podmínky a podmínky pojišťoven musí být také stěny z vhodného materiálu. Tomu se věnují normy a nařízení. Ve zkratce je možné říct, že: stěny, stopy a podlahy musí být stejně bezpečné jako trezorové dveře.

Materiál uznávaný na stěny je jednoznačně železobeton, kterého nemusí být ani velká vrstva. Na druhém místě jsou plné cihly, z kterých je místnost vyzděna. Na opačném pólu jsou pórobetonové tvárnice a podobné měkké materiály.

Zárubně

Trezorové zárubně se dodávají společně s dveřním křídlem jako sada. Dveře mají aktivní čepy, které se vysouvají do otvorů v zárubních. Při špatné montáži se může stát, že čepy a zárubně nebudou úplně proti sobě. Nese to sebou pár nepříjemností. Také proto je dobré svěřit montáž odborné firmě. Zárubně jsou podle modelu trezorových dveří silné 50 - 70 mm. Součástí zárubní je práh, který je minimálně 1 cm. To je nepatrné v domácnosti, pro vozíčkáře, ale i v průmyslu pro paletovací vozík. Skrz práh může být kotvící otvor nebo blokovací čep. Podle konstrukce dveří.

Trezorové dveře pro zalití do betonu

Hlavním znakem jsou zárubně s "packami" pro zazdění nebo zalití do betonu. Packy spojí dveře s cihlovou stěnou nebo s betonem. Náročnější je montáž a to kvůli vyvážení a také kvůli nečistotám při instalaci. Vyvážení dveří se musí dělat opravdu poctivě a nesmí se s trezorovými dveřmi pohnout při zdění a betonování. Varianta trezorových dveří je to lacinější, ale se složitější montáží. Trezorové dveře pro zalití do betonu (nebo zazdění) byli dříve jediné co se dalo sehnat na trhu.

Trezorová místnost z cihel
Trezorová místnost ze železobetonu

Trezorové dveře šroubované

Náročnější na výrobu a proto také o něco nákladnější jsou trezorové dveře připravené na přišroubování. Na druhou stranu se ušetří při jednodušší instalaci. Šroubovací provedení trezorových dveří oceníte hlavně v zařízeném interiéru. Zedník nebo šikovný řemeslník připraví celkem přesný stavební otvor, do kterého se potom postaví zárubně a přišroubují.

Rozvody elektřiny, vody, topení

Může se to zdát jako maličkost, ale často narazíme při montáži právě na vypínač nebo trubku od topení. Většina situací lze snadno vyřešit, ale je dobré to promyslet předem. Překážkou mohou být také topení v podlaze.

Více o dveřích

Trezorové dveře

Všeobecné informace

Trezorová místnost

Informace o místnosti

Dveře ve 2. třídě

Druhá třída dveří

Zámky na dveře

Trezorové zámky dveří

Panická místnost

Panická trezorová místnost

Montáž dveří

Montáž trezorových dveří

Otevírání dovnitř

Trezorové místnosti

Trezorová vrata

Velké trezorové dveře

Balistické dveře

Dveře proti průstřelu
Kontakty
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno únor 2020