Trezorové zámky

trezory na klíče Zámky na klíč
v bezpečnostní třídě A
v bezpečnostní třídě B
v bezpečnostní třídě C

Trezorové zámky
na klíč

Kategorie klíčové trezorové zámky je základní. Trezory z výroby jsou osazeny trezorovým zámkem na klíč (dva klíče, libovolný počet klíčů za příplatek). Na přání a většinou za příplatek můžete mít trezor vybavený mechanickým kobinačním zámkem, elektronickým zámkem nebo dvěma zámky. Klíčové zámky jsou dodávané na trezory v bezpečnostní třídě A podle EN 1300 (v nabídce jsou i zámky třídy B a C).

kombinační zámek trezoru Mechanické kombinační
v bezpečnostní třídě A
v bezpečnostní třídě B

Mechanický kombinační číselník

Mechanický číselník je takový věčný zámek. Nedojdou mu baterie a neztratíte od něj klíče. Můžete jen zapomenout kombinaci šesti čísel. Čísla se na zámku zadává otáčením střídavě doleva a doprava. Zadávají se tři dvojčíslí. Když Vám někdo popíše jak se na zámku nastavuje kombinace, může to znít složitě, ale když to několikrát vyzkoušíte sami je to snadné. Při dodání trezoru je návod samozřejmostí a při našem předání je součástí i zaškolení.

elektronické zámky Elektronické
v bezpečnostní třídě A
v bezpečnostní třídě B

Elektronický trezorový zámek

Elektronický zámek je velice pohodlný při používání, je rychlý a změna na novou kombinaci je hračka. Zámek umožňuje několik milionů kombinací a proto je velice bezpečný. Elektronické zámky jsou již v základu ve vyšší bezpečnostní třídě B podle EN 1300. Jsou tedy odolnější případnému zloději. Elektronické zámky mohou být pro Vás také výhodné svými funkcemi. Umí zpozdit otevření, vypsat přístupy do trezoru, rozeznají více uživatelů a další...

plus
 • Trezory na klíč jsou nejlevnější varianta. Klíč přeci nemůžete "zatelefonovat" jako kód k elektronice. Klíč jednoduchý na ovládání.
 • minus
 • Nosit klíče s sebou může obtěžovat a zloděj Vám může rozházet byt, když je bude hledat.
 • plus
 • Nemusíte nosit klíče ani měnit baterie. Pamatujete si tři dvojčíslí a nastavíte je otáčením.
 • minus
 • Kombinační zámky jsou za příplatek. Nastavení kombinace není tak jednoduché jako otočit klíčem.
 • plus
 • Elektronický zámek je velice pohodlný, stačí stisknout 6 čísel. Zámky jsou ve vyšším zabezpečení, ve třídě B.
 • minus
 • Elektronické zámky jsou často za vyšší příplatek a jednou za čas se musí vyměnit baterie.


 • Bezpečnostní třídy trezorových zámků

  Stejně jako trezory také zámky mají své bezpečnostní třídy. Jsou testované akreditované zkušebnou. Nejčastěji v zahraničí. Testuje se jen zámek bez trezoru na to jak obtížné je ho překonat. Název trezorový zámek pak může používat jen zámek, který projde alespoň do třídy A. Třída A podle normy EN 1300 je vhodná na širokou škálu trezorů a jsou to nejprodávanější zámky.

  bezpečnostní
  třída

  trezorové zámky A

  Trezorové zámky v bezpečnostní třídě A odpovídají na všechny nabízené trezory v bezpečnostních třídách I a II. Na certifikovaný trezor dostanete vždy minimálně tuto třídu zámku.

  bezpečnostní
  třída

  trezorové zámky B

  zámek na klíč můžete mít ve třídě B, ale bude to za příplatek. Elektronické zámky od nás budou vždy ve vyšší třídě B. Kombinační číselníky se dělají A i B.

  bezpečnostní
  třída

  trezorové zámky C

  Zámky ve vysoké třídě C jsou to nejbezpečnější co můžete běžně získat. Nejsou ale běžné pro podniky a už vůbec ne pro domácnosti. Používají se například na trezorové místnosti ve vysokých třídách zabezpečení.  Ostatní trezorové zámky

  Trubkové klíče

  S trub>kovými zámky se nesetkáte. Nepoužívají se. Příčina bude asi cena a také, že nejsou tradiční. jejich výhody jsou rozměr klíče, vyšší bezpečnost a možnost snadno zámek nastavit na nové klíče. Klíče jsou na průřezu kruhové a mohou se tak použít například na historických trezorech, tak aby se nemusela dělat veliká klíčová dírka.

  trubkový zámek

  Biometrický trezorový zámek

  trubkový zámek

  Dříve naprosto opomenuté zámky, které se používali na jiné produkty, jako jsou bytové dveře apod. Objevovali se jen na laciných necertifikovaných trezorech. V takových případech byla kvalita na pováženou. V současné době jsou na trhu stále laciné biometrické trezorové zámky. Objevil se již také biometrický zámek certifikovaný podle trezorových norem. Přijdete k trezoru a prst Vám odemkne. Je to srovnatelně bezpečné jako jiné trezorové zámky.


  Necertifikované zámky

  Nejsou určené pro certifikované trezory, ale jsou v nabídce. Jejich použití je široké. Na nějaký Váš produkt, na necertifikované sejfy, na poštovní schránky a často také na uzamykatelnou schránku uvnitř certifikovaného trezoru.

  kontakt

  Potřebujete radu?

  721 886 885

  Po - Pá 8:00 - 16:00

  podpora@jinova.cz

  logo trezory
  Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
  Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
  Aktualizováno březen 2020