O trezorech

Trezory jsou jednou z nadřazené kategorie "Úschovné objekty". Trezory chrání cenné i tajné dokumenty, zbraně, majetek i finance podobně jako bezpečnostní pásy, airbagy a výstuhy chráni zdraví řidiče.

Obecně mají lidé trezory spojené s ukládáním balíčků peněz a luxusních šperků. Po výstavách se nám ve velkém počtu dostává od lidí jedné jediné odpovědi a to, že do trezoru nemají co dát, ale je tomu skutečně tak? Třeba na to změníte názor při přečtení několika řádek níže. Člověk přijde na to, kolik cenností doma měl, například po nechtěné návštěvě zloděje nebo v horším případě při požáru, kdy najednou nemáme ani smlouvu o pojištění.

Trezory na cennosti

trezor do zdi

Uložení cenností jakéhokoli druhu vždy bylo a je primárním poslání trezorů. Do trezorů se ukládá nejen hotovost a zlato, ale všechno co má vyšší hodnotu jako jsou sbírky známek, šperky na ples nebo například zubařovo zlato. V trezoru bychom měli mít důležité smlouvy, pojistky až po cestovní pasy a s trochou nadsázky i milostné dopisy a deníček.Trezory na utajované písemnosti

trezor do nábytku

Trezory chrání utajované dokumenty před nechtěnými pohledy, před odcizením firemních tajemství a know-how. Pro běžnou domácnost to třeba není až tak důležité, ale tuto vlastnost trezorů vyžadují například státní instituce a podnikatelé.


Trezory a sejfy do zdi

trezor do zdi

Jsou určeny do zdi, do podlahy nebo například do prostoru bývalého komína a do prostoru pod schody. Chráněná je hlavně čelní strana, ostatní stěny se nahrazují kvalitním betonem na každou stranu i dozadu alespoň 10cm. Právě proto, že mají méně chráněné stěny, jsou levnější než nábytkové trezory, na druho stranu musíte mít místo, kam trezor zazdít. Dají se skrýt za obraz nebo například za vestavěnou skříň a podobně.


Nábytkové trezory a sejfy

trezor do nábytku

Jsou určeny do nábytku, kotví se skrz nábytek do zdi. Většinou jsou to menší trezory, které se schovají do skříně nebo například pod stůl. Nábytkové trezory a nábytkové sejfy slouží k úschově peněžních hotovostí, šperků, dokladů, dokumentů, cenných předmětů apod.

Trezory chránící před požárem

Trezory na zálohu dat

Trezory na dlouhé zbraně

Trezory na krátké zbraně

Vhozové trezory

Trezory na klíče

Trezory na chemikálie

zpět | domů
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

6 závažných chyb !

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

602 340 039

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno říjen 2018