Podstavec pod trezor

Co tím získám? Takový sokl zvedne trezor od země a je do něj pohodlnější přístup. Poslouží také, když překáží podlahová lišta, trubka topení a nebo když chcete trezor umístit do vestavěné skříně. Snad na všechny trezory v nabídce můžeme přidat podstavec. Ať už jako pevná součást trezoru a nebo oddělitelný. Sokl k trezoru může být celkem libovolně vysoký. V základním provedení bývá od 50 mm do 100 mm. Na přání celkem jakýkoli. Menší podstavec jen zvýší trezor je to takový hluchý prostor. U vyšších podstavců je potom možné prostor využít. Dělali jsme podstavec, který měl 1 m. Větší výšku je nejvýhodnější využít jako volný prostor například s policí. Dělají se šuplíky, skříňka a nebo i trezor pod trezorem. Třeba jednoplášťový na méně důležité cennosti.

vysoký podstavec pod trezor
Trezor SL0 s vysokým podstavcem
Trezor SL 0
s vysokým podstavcem

Oddělitelný podstavec

U takového řešení se položí na podlahu sokl a přikotví se. Obvykle na dvou nebo i na čtyřech místech. Následně se postaví trezor a skrz podlahu se přišroubuje do podstavce. Samozřejmě nemusí být treozr kotvený do podlahy. Výhoda je například to, že sokl můžete odstranit když ho později nebudete chtít. Můžete ho taé vyměnit za jiný, který bude například s jiným rozměrem a nebo vzadu uskočený kvůli lištám podlahy, kabelům, topení...

Podstavec napevno

Při výrobě je jednodušší udělat podstavec napevno. Spojený trvale s trezorem přivařením. Pevnost je tak výborná. Kotevní otvory se dělají snadnějí. Tak snad jen, že přijdete o možnost podstavec někdy sundat.

Úpravy trezorového soklu

Sokl pod trezorem je čistě funkční prvek. Zvedá trezor od podlahy kvůli pohodlnému používání. Může být na hloubku menší než je trezor. Potom se přirazí ke zdi, ale za soklem zůstane mezera pro podlahové lišty, kabely nebo topení. Materiál je obvykle železo a v barvě trezoru. V opodstatněných případech může být nerezový. Často se také vyrábí dřevěný. Tedy jako kus nábytku, ale tak aby unesl hmotnost trezoru i s obsahem.

podstavec z boku trezoru
podstavec z boku trezoru
podstavec z boku trezoru a zespodu

Podstavec na boku trezoru

Atypická úprava, nad kterou ale nepřemýšlí první klient. Několikrát jsme dodávali rozšíření trezoru na boční strany. Je to výhodné, když nábytek nedovoluje mít trezor až u zdi. Provedení na obrázku má navíc dva kotevní otvory. Ty jsou ochráněné proti přeříznutí kotvy a proti vytažení kotvy při páčení. Navíc když bude tímto z působem trezor přiražený na zdi, páčení bude ztížené. Sokl na boku trezoru je provedení za příplatek. Není to příslušenství, které by se našlo v katalogu, tak spočítáme cenu pří pro Vás na konkrétní trezor.

Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno březen 2020