Trezorová místnost

Nemusíte kupovat trezor, celá místnost je lepší! Vznikne Vám libovolně velký prostor i atypického tvaru. Zcela malý prostor do kterého ani nevstoupíte, jen na jeden regál. Na druhou stranu může být treozrová místnost velká i pro manipulaci paletovacím vozíkem.

  • Namontujeme pro Vás jen trezorové dveře
  • Zedník tvoří stěny z cihel nebo litého betonu
  • Svaříme trezorovou místnost z ocelových panelů
  • Modernizujeme Vaší stávající místnost

Co je trezorová místnost?

Trezorová místnost je uzavřený chráněný prostor. Celý prostor odpovídá bezpečnostní třídě. Nejčastěji 1. bezpečnostní třídě. V nabídce je také vyšší 2. nebo 3. bezpečnosntí třída. Trezorová místnost je ohraničená cihlovou stěnou, vylitá z betonu, lépe železobetonu nebo postavená ze železných panelů. Hlavním vstupem jsou trezorové dveře od společnosti Jinova s.r.o. Okna jsou vyloučena v přízemí a prvním patře, jinak ve vyšších patrech je dovolenou okno s přesně danými parametry. Stejně tak různé větrací otvory a prostupy mají své podmínky. Na dvou obrázcích trezorové dveře TD 60, kdy jedny se instalují do zdi z cihel a druhé do železné konstrukce později vylité betonem:

Trezorová místnost z cihel Trezorová místnost ze železobetonu

Trezorová místnost se tak nejčastěji vytvoří z nepoužívané místnosti nebo z části místnosti.

Trezorová místnost na zbraně

trezorové dveře pro střelnice

Hodně častým důvodem pro pořízení trezorových dveří a výstavbu celé trezorové místnosti jsou střelné zbraně. Správně postavená trezorová místnost s trezorovými dveřmi Jinova totiž odpovídá na uložení neomezeného počtu zbraní. Podle Zákona o uložení zbraní číslo 119 z roku 2002 Sb. (po novelizaci č.170/2014 Sb.)

Trezorové dveře (celá trezorová místnost) jsou velice vhodné pro sklady zbraní nebo sklady trhavin, výbušnin a nábojů. Osvědčená je trezorová místnost na střelnici, kde se hromadí větší počet zbraní. Střelnice tak nemusí prakticky řešit problém s množstvím zbraní v několika trezorech. Trezorové dveře a odpovídající místnost odpovídá zákonu i Nařízení vlády č. 347. Nařízení řeší technické požadavky na trezorovou místnost.

Trezorová místnost a pojišťovny

Trezorové místnosti si stavíte hlavně pro svůj pocit jistoty. Také pro splnění požadavků norem a pojišťoven. Trezorové místnosti, splňují podmínky na uložení hodnot od 100 tisíc do 1 milionu korun. Konkrétní částka je závislá na místních podmínkách, dalším zabezpečení a konkrétní pojišťovně.

Legislativa trezorových místností

Trezorovou místnost můžete stavět jen pro sebe a pro svůj pocit jistoty. Pokud ale chcete splnit zákonné požadavky, bude Vás zajímat paragraf 3 z Nařízení Vlády. Certifikovanou trezorovou místnost budete potřebovat, pokud budete chtít pojistit nějaké hodnoty nebo uložit zbraně.

Nejdůležitější paragraf 3 z Nařízení Vlády č. 347

§ 3

Zvláštní objekt je vybaven trezorovými dveřmi, které splňují požadavky pro kvalifikaci trezorových dveří a komorových trezorů bezpečnostní třídy I podle České technické normy ČSN EN 1143-1. Jeho stěny, stropy a podlahy jsou zhotoveny z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu. Okna, světlíky, komíny, větráky, šachty a další otvory jsou opatřeny pevně zabudovanými ocelovými mřížemi s pruty o průměru nejméně 10 mm, kdy vzdálenost os prutů činí nejvíce 130 mm. Spoje prutů jsou svařeny nebo snýtovány. Od druhého nadzemního podlaží zvláštního objektu lze místo mříže použít uzavíratelné okno s celoocelovým okenním rámem pevně zabudovaným do stěny budovy se sklem, které je vybaveno bezpečnostní fólií proti průrazu s odolností nejméně 250 J, nebo sklem obdobně odolným proti průrazu a vytlačení z rámu.

Zabezpečení vstupů do skladů výbušnin

trezorové dveře pro sklad výbušnin

Skladování výbušnin řeší Vyhláška Českého báňského úřadu č.99 / 1995 Sb.v §7 , kde stanovuje použití dveře odolnější proti vloupání v kategorii A dle ČSN 74 7731. Je to norma, která je již zastaralá a otázkou je do kdy bude platná. Proto je výhodné se již nyní připravit na budoucí požadavky. Předpoklad je, že odpovídající zabezpečení jsou trezorové dveře v I. bezpečnostní třídě podle EN 1143.


zpět | domů

Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

6 závažných chyb !

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

602 340 039

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno říjen 2018