Elektronický zámek pro trezory NTR

Tento příplatek je za sadu elektronického zámku a zadávací klávesnice. V ceně je také montáž na trezory NTR. Samozřejmě je také možné dodat jen sadu "v krabičce".

Tato zadávací klávesnice se vyrábí také s ovládací klikou. Klika zabere více místa, ale získáte větší pohodlí při ovládání. Typ klávesnice EC1040 je v nabídce také ve vertikálním provedení, ale to není vhodné pro trezory NTR.

třída B

typ 3

Konstrukce elektronického zámku EC1040

Tělo zadávací jednotky je z velice odolného ABS plastu v matném bezúdržbovém provedení. S celkovou výškou 25 mm. Tak, aby se do klávesnice vešla 9V baterie. K baterii je tedy pohodlný přístup přímo přes posuvná dvířka. Součástí zadávací klávesnice je ovládací sklopné madlo. Vůbec nepřesahuje přes obrys klávesnice a nezvyšuje tak celkovou hloubku trezoru. Přesto se pohodlně používá. Samotná klávesnice má foliová tlačítka, která jsou odolnější proti prachu. Samotný zámek je bezpečně uložený uvnitř trezoru. Zámek ve dveřích trezoru je dodatečně mechanicky chráněn. Obvykle deskou proti odvrtání, nevratnou záskočkou a některých případech dokonce skleněnou deskou apod.

Bezpečnost zámku EC1040

Trezorový zámek uložený hluboko ve dveřích je certifikovaný v akreditované zkušebně. Je certifikovaný do vyšší bezpečnostní třídy B podle EN 1300, class 2 podle zkušebny VdS a UL Typ 1. Zámek je označený v jaké je bezpečností třídě a náleží k němu také certifikát v papírové podobě. Ten se ale klientovi nedodává. Bere se, že když máte certifikovaný trezor výrobce se postaral, aby tam byl odpovídající zámek.

Na klávesnici si můžete celkem snadno zvolit svých 6 tajných čísel. Na zámku je teoreticky možné nastavit 1 milion různých kombinací. Když by ale někdo chtěl na Vašem zámku zkoušet trefit správné číslo, není to možné. Po třech špatných zadání se zámek zablokuje na 5 minut. Po uběhnutí penalizace je znovu možné zadat kombinci.

Tajná kombinace zámku

Bezpečnost samotné tajné kombinace je potom na Vás. Není vhodné jí zapisovat v okolí trezoru. Když už se chcete jistit tak například v zapečetěné obálce, kterou potom uložíte v bankovní schránkce, druhém trezoru a v horčím případě třeba na chatě. Elektronické zámky mají jako základní funkci dva kódy. Kód manažera a ten může dovolit jednoho uživatele. Nabízí se tedy trezor otevírat na kód uživatele a hlavní manažerský kód mít v záloze pro případ, že zapomeneme používaný kód uživatele. Třetí možnost zajištění je mechanická. V nabídce jsou závislé zámky. Na trezoru jsou dva zámky. Jako hlavní elektronický zámek a k tomu zámek na klíč, který použijete jen v případě zapomenutí kombinace, poškození klávesnice apod. (není možné pro model NTR 1 kvůli malé velikosti)

kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno listopad 2020