2. bezpečnostní třída trezoru

2. bezpečnostní třída

Bezpečnostní třídy určují jak jsou trezory bezpečné. Zaručuje se za to státem akreditovaná zkušebna vydáním certifikátu. Na trezoru je o tom kovový štítek. Trezor ve 2. třídě je již hodně bezpečný a není pro širokou veřejnost (jako 1. třída). Tuto bezpečnostní třídu si často kupují například zlatníci, střední firmy a movitější lidé.

Co zabezpečí 2. třída?

  • Cennosti a hodnoty od 200 tisíc korun do 2 miliónů korun. Záleží to ještě na umístění trezoru a na dalším zabezpečení okolního prostoru. Konkrétní podmínky přímo pro Vás určí po dohodě pojišťovna a mohou se velice lišit.
  • Utajované materiály v nejvyšším možném stupni "Přísně tajné". Podle Národního bezpečnostního úřadu se jedná o úschovný objekt "typ 4". Do trezoru ve 2. třídě lze tedy ukládat jakékoli utajované materiály. Bodové ohodnocení při tvorbě bezpečnostního projektu je SS1=4body.
  • Zbraně ať už krátké nebo dlouhé v počtu do dvaceti kusů. Samozřejmě také střelivo v počtu do 20.000 ks. Trezor tedy odpovídá zákonu o uložení zbraní č.119/2002 Sb. a prováděcímu Nařízení vlády č. 347/2003 Sb.

Trezory podle umístění

Trezory ve 2. bezpečnostní třídě se vyrábějí v různém provedení a můžete si takový trezor zazdít do stěny, umístit do nábytku nebo ukotvit volně do prostoru.

Trezory do zdi a do podlahy ve 2. třídě

Trezory do zdi a trezory do podlahy jsou vyráběné nejvýše právě ve 2. bezpečnostní třídě. Vyšší zabezpečení již není možné, nevyrábí se. Kdyby jste chtěli vyšší bezpečnostní třídu, museli bychom pro Vás vyrobit volně stojící trezor ve 3. třídě a nechat ho zazdít. Jinak trezory do zdi se vyrábějí ve velkém množství rozměrů a hloubek.

Trezory do nábytku ve 2. třídě

Druhá třída trezorů do nábytku je populární. Dobře poslouží když chcete chránit větší hodnoty, trochu zlata, firemní strategii nebo třeba sbírku stříbrných dolarů. Nábytkové trezory ve 2. třídě jsou i v malých rozměrech a postupně rostou až po velké archivační skříně.

Volně stojící trezory ve 2. třídě

Volně stojící trezory ve 2. třídě působí již jako opravdové trezory s masivní konstrukcí. Jsou velice populární, protože je u nich velice dobrá cena v porovnání se srovnatelnými trezory konkurence. Všeobecně máme dobré ceny u vyšších tříd zabezpečení. Oblíbená je výrobní řada NS.

Vhazovací nebo také vhozové trezory ve 2. třídě

Ano, čtete správně. V nabídce je trezor, do kterého můžete něco vhodit a přesto má celkem vysokou bezpečnostní třídu 2. Je to tím, že vhoz na trezoru je patentovaný šuplík, který se musí zasunout a tím dojde teprve k propadnutí předmětu. Je několik velikostí vhazovacích trezorů ve 2. bezpečnostní třídě.

Archivační skříně ve 2. třídě

Když chcete archivovat důležité dokumenty asi nebude stačit plechová skříň. Opravdu důležité materiály patří do archivačních trezorů. Podle důležitosti dokumentů bych volil bezpečnostní třídu. U nejdůležitějších materiálů ať už papírových nebo na datových nosičích je vhodné zvážit i ohnivzdorný trezor.zpět | domů
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno listopad 2020