Dávno zapomenutý trezor v podlaze

22.4.2013, kategorie Vykrádání trezorů, od Filip Čech

Uživatel služby Reddit.com s přezdívkou "Evilenglish" žije v Tennessee. Udělal docela vzrušující objev v domě jeho prarodičů, kteří zemřeli. V dědictví mu dům odkázali. Nikdo ale do domu nevkročil od roku 1997. Pak se nový majitelé rozhodli dům prodat. Nebylo to ale obyčejné vyklízení domu před prodejem. Stejného domu ve kterém vyrůstal jako dítě. V domě, kde mu pracovala fantazie když mu babička četla Ostrov pokladů... O mnoho let později objevil on něco na stejné úrovni.

Zapomenutý trezor v podlaze Podlahový trezor dávno zapomenutý Objevili trezor v podlaze

Velké překvapení bylo, když rodina uklízela svůj dům před prodejem. Po té co viděli v jaké kondici je koberec, rozhodli se ho vyhodit, ale našli něco úplně neočekávaného. Pod kobercem byl betonový blok a rychle pochopili, že se jedná o podlahový trezor. Musel mít nepopsatelný pocit. Šokující nález v domě.

Objev trezoru v podlaze

"Našli jsme tajný trezor pod schody při čištění domu mých prarodičů!" Poslal uživatel "Evilenglish" na Reddit.com

Po devět dní se snažil otevřít dveře, ale nedařilo se. Můžete si představit ten zžírající pocit. Představy co získá. Nějaký čas se trezor v podlaze snažil otevřít sám, ale později po marných pokusech přivolal zkušeného zámečníka. Ten po třiceti minutách říká, že kdyby věděl do čeho jde, odkázal by na konkurenci. Trezor v podlaze je na otevírání nepříjemný. Musel se stále sklánět a vrtat v ohnuté poloze. Po hodině práce se podařilo trezor otevřít.

Zapomenutý trezor v podlaze Podlahový trezor dávno zapomenutý Objevili trezor v podlaze

Uvnitř trezoru

Konečně se dostali k tomu co je uvnitř. Na první pohled se jednalo o mokré cihly. Bylo uvnitř hodně vlhkosti protože před lety praskla vodovodní trubka. Nikoho tehdy nenapadlo, že by měli vysušit skrytý trezor. Vyndavání věcí ven bylo jako Vánoce.

Z trezoru v podlaze tak postupně vyndavali rozpadlé krabičky plné stříbrných mincí a slitků. O babičce věděl, že sbírala mince, ale mysleli si, že už celou sbírku našli. Takové množství bylo velkým překvapením. Stříbro v jinak úplně promáčených obalech bylo kupodivu ve velice dobrém stavu. Následoval ještě box na nářadí ve kterém našli staré hodinky a zase další stříbro.

Zapomenutý trezor v podlaze Podlahový trezor dávno zapomenutý Objevili trezor v podlaze

Mince vydané před rokem 1964 mají 90% stříbra a mají asi 20 násobek nominální hodnoty mince. Také mince z rozmezí let 1965-1971 jsou vyrobeny ze 40% ze stříbra a jsou tedy stále v hodnotě více než nominální hodnota na minci.

Když se mluví o stříbrných slitcích, stojí kolem 22 dolarů za unci. Jedna libra (jednotka hmotnosti) má 16 uncí tedy asi 353 dolarů. Když se našlo 2,2 libry je to asi jeden kilogram stříbra, který je možné vyčíslit jako 778 dolarů.

zpět | domů
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno listopad 2020