Levné trezory

Opravdu laciné trezory

Jedná se o kategorii trezorů, které již podle názvu jsou určeny jen ke spotřebě a jejich životnost nebývá delší než dva roky. Dva roky proto, že je to běžná zákonná záruční doba, kterou by měl vydržet každý produkt. U spotřebních trezorů je taková životnost dána kvalitou provedení. Z pohledu ceny je to také neodolatený kup. Jen samotný certifikovaný trezorový zámek nestojí pod 800 Kč. Kilogram železa se prodává orientačně za 20 Kč. Kde je nějaká barva, panty, lidksá práce, administrativní nákady a zisk? Nechceme v tomhle článku jen schazovat tuto kategorii trezorů, ale vysvětlit proč si u nás takovou schránku nekoupíte:

Spotřební trezor
Spotřební trezor

Konstrukce sejfů

Na první pohled takový trezor rozeznáte. Je z tenkého plechu, je za neodolatelnou cenu, prodávají ho spolu s elektrickým nářadím v hyper super marketech a bývá s elektronikou a servisním klíčem.

Spotřebitel. To je nejhroznější z výplodů dneška. Spotřebitel, toť tupé tele, jemuž ve světě nejedná se o nic, než o kupku sena. Jakéhokoli sena, jen když je může spotřebovat. Spotřebitel je strašné slovo, označení člověka zcela nedůstojné, ponižující samostatnou lidskou bytost na jakýsi jednoduchý mechanismus, jemuž je třeba toliko dodávati jakéhosi maziva, slizského spotřebiva. Ano: spotřebitel a spotřebivo, ti patří k sobě. Věru si nedovedu představit člověka tak poníženého, tak ochromeného a zmrzačeného tělesně i duševně, abych si jej troufl označit slovem spotřebitel.
rak.bigbloger.lidovky.cz

Pro koho jsou

Obecně jsou dva způsoby využití. Jednak si tyto trezory kupují lidi, kteří nemají ponění o kvalitě produktu a chtějí "vydělat" na dobré ceně a přesto ochránit hodnoty, což je samozřejmě zcestné. Druhá skupina lidí, kteří si koupí spotřební trezor vědí do čeho jdou. Takový trezor je určen například jako hračka pro děti, kteří si do něj ukládají naspořené mince nebo deníček. Dobrou službu také trezor udělá jako pohotovostní pokladna například proti vnitřnímu nepříteli. To znamená, že když jdu v práci na oběd schovám si tam klíče od auta, aby mi s ním kolega nejezdil apod.

laciné trezory
Pokud dojde k zablokování mechanizmu nebo k jiné závadě jedná se o spotřební trezor takže Vám nesmí být líto a vyhoďte ho. Pokud jste s ním spokojen kupte si další za několik stokorun. Odborný servís takových trezorů není reálný, kvůli jednoduchosti otevření a ceně za zákrok, který může několikrát převýšit pořizovací cenu.

Kladné stránky

Pokud víte na co ho chcete a dokážete být soudní, že se nejedná o bezpečný trezor, může dobře posloužit. Jako kladnou stánku bych uvedl jeho cenu, která je neodolatelná, jenže nikdy nedostanete víc než za co zaplatíte, jen obchodník masíruje Vaší soudnost. Kladnou stránkou může být i to, že je lepší mít něco než nic, jen nesmíte podlehnout falešné iluzi.

Záporné stránky

Je rozhodně kvalita provedení, která je na stejné úrovni jako cena. Po sundání krytu dveří nebudete věřit o jak jednoduchý mechanizmus se jendá. Nebezpečí je také v tom, že trezoru věříte příliš. Stává se, že najednou trezor přestane fungovat. Jsou velice lehké, minimálně se musí dobře ukotvit. Nepoužívejte dodávané kotvy, kupte kvalitnější v železářství.

Spotřební trezor

Vykrádání a servis

Otevření trezoru této úrovně trvá s běžným nářadím, které pohříchu zloděj zakoupí v témže supermarketu, dokonce možná i ve stejném regálu záležitostí jedné minuty. Pro profesionálního zloděje se jedná o překážku na 30 vteřin a jsou k vidění videa kde se šikovní lidé předvádí a otevírají takové trezory za několik vteřin! Pokud se jedná o nezkušeného nebo náhodného kriminálníka také pro něj není trezor překážkou na nějak dlouhou dobu a univerzálním otevírákem může být aku vrtačka nebo palice. Na vlastní oči jsem viděl případ, kdy byl trezor otevřen úderem o zem.

Kupte si trezor z Číny, hurá!

V noci nad ránem v březnu 2010 se pachatel rozhodl vloupat do jednoho obchodu Rooseveltově ulici. Po tom co se rozhlédl po obchodě, zaujal ho trezor. Páčení tenkého plechu bez pořádných nástrojů zabralo sice nějakou chvilku, ale úsilí bylo korunováno odměnou 341.000,- Kč. "K tomu musel majitel obchodu přičíst škodu na zařízení obchodu 40 tisíc" sdělila Marie Štrbáková, policejní mluvčí. Třeba majitel obchodu konečně pořídí kvalitní trezor.

levný trezor

Jak otevřít levný trezor bramborou

Prozradím Vám tajemství. Elektronický zámek, který je vidět na videu níže je možné zakoupit z Číny za 230,- Kč (v roce 2012). Potom se nemůžeme divit, že je velice jednoduchý. Zámek funguje na elektromagnetickém impulzu. Po zadání správné kombinace se vtáhne blokující tyčka. Bohužel stejná blokující tyčka se uvolní i menším úderem. Jak je vidět na videu. Proto jsou takové sejfy až nebezpečné.

zpět | domů
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno srpen 2021