Ohnivzdorné

Ohnivzdorné trezory jsou elitní výrobky na trhu s trezory. Ohnivzdorné trezory jsou certifikované v laboratořích zkušebny a je o tom vydán certifikát. Základním rozdělením je čas, po který trezor odolá předepsanému žáru. Potom se trezory dělí podle toho na co jsou určené. Na papírové dokumenty nebo na datová média. Nejvyšší světovou ohnivzdornost mají právě trezory, které ochrání datová média.

Trezory se zvýšenou ohnivzdorností

Výrobní řada archivačních trezorů NA, které jsou vyráběné se zvýšenou ohnivzdorností. V plášti mají více materiálů, které odolávají pořárům a samozřejmě různým nástrojů zloděje. Dále mají ohnivzdorné těsnění mezi pláštěm a dveřmi. Trezory NA se vyrábí s policemi jako archivační a domácí trezory. Druhé provedení jsou ohnivzdorné na uložení zbraní. Ohnivzdorné trezory na krátké a dlouhé zbraně. Tato výrobní řada nemá certifikát na ohnivzdornost.

trezory se zvýšenou ohnivzdorností

Ohnivzdorné trezory 30 minut

Oficiální označení je trezory s lehkou ohnivzdorností. Jsou určené pro relativně krátkou vysokou tepelnou zátěž 30 minut. Certifikát ohnivzdornosti je podle Evropské normy EN 15659 a má v podstatě poloviční požadavky normy EN 1047. Ohnivzdorné trezory určené pro ochranu cenností, důležitých dokumentů a firemního know-how. Ohnivzdornost je vyznačena na kovovém štítku.

Ohnivzdorné trezory 60 minut na papíry

Ohnivzdorné trezory je možné vyjádřit tím, že nenechají poškodit Vaše důležité papíry. Právě tato výrobní řada trezorů nenechá zežloutnout papíry. Tedy uvnitř nestoupne teplota nad 177°C i když se laboratorně venku drží teplota na 1090°C. Druhou částí zkoušky je ještě pád z výšky 9,15 metru do kamení. To simuluje propad trezoru při požáru budovou. Tohle všechno ohnivzdorné trezory vydrží.

ohnivzdorný trezor S120P

Ohnivzdorné trezory 120 minut na papíry

Nejvyšší ochrana papírových dokumentů proti ohni. Trezory "PS plus" jsou certifikované do I. bezpečnostní třídě. Druhý certifikát prokazuje ohnivzdornost ve třídě S120P. Tedy, že trezor vydrží v žáru 1090°C po dobu dvou hodin. Uvnitř se papír nepoškodí, protože teplota unitř nesmí běhěm zkoušky překročit teplotu 177°C. Součástí zkoušky je také pádový test, kdy je trezor shozen z 9,15 metru do kamení.

Datové trezory na 60 minut

Kategorie trezorů na uložení datových nosičů, které jsou pochopitelně citlivější než papíry. Datové trezory chrání nejen proti teplotě, ale také proti vlhkosti. Vyrobit takový trezor je velice náročné. Datové jsou ty nejnáročnější trezory na výrobu, proto se může zdát, že jsou drahé. Dostanete ale vysoké zabezpečené proti ohni za odpovídající cenu.

ohnivzdorné trezory S60DIS
ohnivzdorný trezor S120DIS model FS 3

Datové trezory na 120 minut

Nejvyšší světová ohnivzdornost trezorů. Ochrání proti ohni citlivá média. Ve vnitřním prostrou trezoru se nezvedne teplota nad 55°C i když se venku 2 hodiny topí na 1090°C. Elitní trezory jsou sice nákladnější, ale vychází to z náročnosti výroby. Trezory s ohnivzdorností S120D jsou vhodné když máte celou firmu posavenou na know-how, když máte důležitá data na discích a podobně.

Kontakty
Informace

Doprava a stěhování

Jak to probíhá?

Kotvení trezorů

Jak to probíhá?
 x 

Košik

Kurzovní lístek

1 USD Vlajka meny USD Kč změna
1 GBP Vlajka meny GBP Kč změna
1 EUR Vlajka meny EUR Kč změna
1 PLN Vlajka meny PLN Kč změna

kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno srpen 2021