Příslušenství trezorů na zbraně

V současné době je celkem velká konkurence na trhu s trezory na zbraně. Výrobci a prodejci se předhání s cenou. My jsme si řekli, že se nezapojíme do snižování ceny a vymýšlení kde ušetřit. Nabízíme Vám naopak stále lepší trezory a důmyslné příslušenství. Abychom měli další konkurenční výhodu. Stále o trezorech a našich klientech přemýšlíme. Nově tak zařazujeme do nabídky modulový systém příslušenství. Můžete si koupit trezor jen v základním provedení a nebo si do něj vybrat ještě další příslušenství. Třeba i později po dodání trezoru.

Vnitřní uzamykatelná schránka

vnitřní uzamykatelná schránka trezoru

Ve standardním provedení je v horní části napevno schránka. V trezorech ZBS ale i zbraňových NA. Uzamykatelná jednodušším dozickým zámkem se dvěma klíči. Na přání za příplatek je možné mít schránku s trezorovým zámkem. Na klíč, kombinační číselník nebo s elektronickou klávesnicí. Vnitřní schránka je možná také udělat trezorová. To znamená více plášťová. Standardně je schránka přes celou šířku, ale je možné jí udělat na výšku, u podlahy, kratší, mělčí apod.

Držáky hlavní v trezoru


Dlouhé zbraně jsou v trezoru fixované jednoduchým držákem. Provedení je kovové s plastovými válečky. Jsou výškově nastavitelné. Na přání jsou potom možná jiná provedení. Možnost nastavení každého držáku zvlášť, pro různě dlouhé zbraně. Provedení držáků ve dřevě, plastu nebo pěnové. Mezi oblíbené úpravy patří krabička za držák hlavně. Je potom možnost uložení zbraně s optikou apod. Krabička se navíc využije na další drobnosti.

držáky hlavní v trezoru

Držák vytěráků v trezoru

vnitřní uzamykatelná schránka trezoru

Jako standardní příslušenství v trezoru je držák vytěráků. Je obvykle přišroubovaný v dané pozici na dveřích. Není větší problém ho umístit libovolně a třeba i uvnitř trezoru nebo venku na boku apod. Menší provedení na 4 je například v trezorech ZBS 4, 6. Větší verze na 7 vytěráků je potom ve větších trezorech jako je ZBS 10.

Standardní kotvení trezoru


V základním provedení je trezorová skříň ZBS vyráběna s kotevními otvory do zad. Nachází se v horní třetině a u hubených modelů i nadsebou. Je to lepší proti zloději, který by chtěl páčit a odnést si trezor celý. Na přání je možné připravit kotevní otvory libovolně. Další do zad. Do podlahy, když není možné kotvit do zdi. Kotevní otvory je možné připravit také do boku. Nabízíme služby na klíč. Trezor přivezeme, nastěhujeme a ukotvíme až na místě.

kotvení trezoru

Výškově nastavitelné police

výškově nastavitelná police v trezoru

Dvě police jsou klasicky v kombinovaných trezorech ZBS 8/3 a ZBS 10/6. Jsou výškově nastavitelné po asi 3 cm. Police je možné objednat další a to i po dodání trezoru později. Kovové police unesou i slušnou hmotnost. Na přání je možné polici umístit do všech trezorů ZBS. Například mezi horní schránku a kratší dlouhé zbraně dole.

Háčky na klíče do trezoru


Při koupi trezoru to mnoho lidí nenapadne, ale trezor je dobrý také na klíče. Třeba celý trezor na klíče od firmy, od aut a nebo jen pár háčků pro náhradní klíče od rodinného vozu. Je jedno jestli mám trezor na dlouhé zbraně nebo archivační na účetnictví. Celkem do všech je možné přidat háčky na klíče. Nejenom, že klíče zabezpečíte, ale uděláte si v nich pořádek a víte hned kde jsou.

háčky na klíče do trezoru

Držák 3 krátkých zbraní

držák krátkých zbraní v trezoru

Do trezorů se často ukládají krátké zbraně. Jednu nebo dvě zbraně pro osobní ochranu do domácího trezoru spolu s hotovostí a pasy. Více zbraní pak mají nadšenci. Často nabízíme trezory pro policii a trezory pro armádu. Nemusíte zbraně volně pokládat na kovové police. V nabídce je stojánek na tři krátké zbraně, který se volně postaví do zbraňového trezoru. Na polici, na podlahu a nebo i do uzamykatelné schránky.

Dva držáky 3 krátkých zbraní


Držáky na tři krátké zbraně je možné libovolné spojovat do řady. Jsou univerzální jako levé i pravé zároveň. Když sešroubujete dva k sobě, mohou v trezoru ZBS 8/3 nebo trezoru ZBS 10/6 sloužit jako samostatná police. Použijí se klasické 4 držáky polic. Každý držák má nahoře tři pozice na krátkou zbraň ochráněné pěnovou gumou, pod zbraní je okýnko na zásobník a úplně dole ještě volná police.

držák na krátké zbraně do trezoru zbs

Držák na jednu krátkou zbraň

držák krátkých zbranív trezoru

Držák na jednu krátkou zbraň je určený k přišroubování na desku. Typicky na vnitřní stranu dveří trezoru. Je určený pro jednu krátkou zbraň a pod ní je šikovná malá polička například na zásobník. Držák má dvě díry pro připevnění buď šroubováním nebo trvaleji nýtováním. Umístění je celkem libovolné. Nejčastěji na vnitřní stranu dveří, na modulární děrovaný plech a nebo na svislou příčku. U více plášťových trezorů se může snadno montovat také na vnitřní boky a záda trezoru.

Více uzamykatelných schránek


Uvnitř každého větší trezoru můžete mít vnitřní uzamykatelnou schránku. Někdy jsou požadavky klientů na dvě schránky a nebo i více. Dělají se trezory, kde jsou uvnitř jen schránky. Schránky se dělají jako jedno plášťové a nebo více plášťové. Taková jedno lpášťová schránka není velkou překážkou pro zloděje, ale oddělí obsah například více majitelů. Typicky manžel/manželka nebo ředitel/sekretářka. Na schránkách je jednoduchý zámek na klíček. Mohou být i elektronickým nebo trezorovým zámkem.

uzamykatelné schránky

Trezor v trezoru

Vnitřní trezor s elektronickým zámkem

Někdy je potřeba největší cennosti ochránit ještě o něco silněji. Když se potom zloděj dostane do trezoru bude pro něj nepříjemné překvapení druhý trezor uvnitř. Je to také zvýšená ochrana proti někomu, kdo má přístup do trezoru. O překonání jednoduchého zámku by se mohl pokusit, ale do trezorového se jen tak nedostane. Trezor uvnitř trezoru může být přivařen natrvalo a nebo může být přišroubovaný. Mohou být ochráněné hlavně dveře takového vnitřního trezoru a nebo může mít plnohodnotný plášť ze všech stran.

Kotevní otvor navíc


Trezory do 1.000 kg musí být ukotveny protože i když mohou být hodně těžké, stále jsou celkem dobře mobilní. Kotvení je u každé výrobní řady jiné. Záleží také na velikosti trezoru. Když standardní kotevní otvor nevyhovuje, tak je možné udělat další. Nejlépe při výrobě trezoru, později je to obtížnější. Kotevní otvor navíc může být například do zad, když si trezor pořádně přidržet u zdi. Může být také do boku. Někdy jsou situace, želze kotvit trezor jen do boku.

uzamykatelné schránky

Krabičky do trezoru

držák krátkých zbranív trezoru

Jedno z velice praktických příslušenství. V nabídce jsou krabičky od velice malých až po velké. Navíc je možné udělat rozměr na přání. Krabičky využijí prostor, který zůstává v trezoru. Krabičky se tak nejčastěji montují na vnitřní stranu dveří. Dalším obvyklím umístěním je za hlavněmi dlouhých zbraní. Držáky hlavní se tak oddálí od zadní stěny a vznikne prostor na příslušenství zbraně. Krabičky v nabídce jsou šroubovací nebo se přinýtují. Jejich pozice je tak velice variabilní.

Patka pro uložení samopalu


Trezory určené na dlouhé zbraně mají držáky hlavní a uvažuje se uložení od držáku po podlahu. V nabídce je ale také úprava na středně dlouhé zbraně jako jsou samopaly. Jednu řadu samopalů můžete opřít o podlahu a druhou řadu samopalů nad nimi. Patky jsou nastavitelné v různém úhlu podle toho jak vypadá na zbrani. Úhel se může držet jen pomocí šroubků a to bude svařené natrvalo.

uložení samopalů a krátkých zbraní

Tyčka pro zamčení zbraní v trezoru

zamčení zbraní proti manipulaci

Tyčka uvnitř trezoru pro zamčení jednotlivých zbraní proti nedovolené manipulaci. Pojistka mezi několika majiteli zbraní v jednom trezoru. Uzamyká se například ocelovým lankem skrz zbraň.

Pečetící lůžko trezoru


Pečetící lůžko asi každý nevyužije. Používá se hlavně u státních istitucí jako jsou soudy, zastupitelství a armáda. Protáhne se provázek nebo drátek, který se zapečetí plastelínou. Obtiskne se pečeť a víme, že v trezoru nikdo nebyl.

pečetění trezorů

Horizontální uložení zbraní

Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno srpen 2021