Stop vlhkosti

Odstraňuje vlhkost trezoru

Látkový sáček volně leží v trezoru a odstraňuje vlhkost z okolního vzduchu. Absorbuje páry. Hlavně se používá při ukládání zbraní, ale je vhodný také na ochranu datových nosičů, dokumentů, přístrojů apod. Sáček je testovaný a zdravotně nezávadný. Může přijít do styku s potravinami. Neexistuje žádná chemická reakce, žádné produkty nebo vedlejší účinky. Samotný sáček nezapáchá a naopak pachy pohlcuje. Sáček může absorbovat vlhkost až do 40% své hmotnosti. Svým působením může snížit relativní vlhkost v uzavřeném trezoru až na hodnotu okolo 40 - 50% vzdušné vlhkosti.

Složení není tajné

Složení je jednoduché. Jedná se o speciálně upravený super porézní "písek". Celý obsah je totiž oxid křemičitý. Ve formě gelu obsahuje miliony malých pórů. Póry absorbují a udrží vlhkost. Bez vlhkosti nedochází k rezivění, vlhnutí ani plesnivění. Je nehořlavý. Nesmí se ukládat společně se silnými alkáliemi nebo s kyselinou fluorovodíkovou.

Jak dlouho vydrží v trezoru?

Interval výměny není stanoven. Je samozřejmě kratší ve vlhkém prostředí. Sáček udrží vlhkost v objemu 40% své vlastní hmotnosti. Při nasycení vlhkostí se jí můžeme zbavit vysušením sáčku při 120°C. Lze tedy obnovit jeho vlastnosti.

  • Velikost sáčku je standardně 10 x 15 cm
  • Jeden sáček vystačí na 100 - 150 litrů vnitřního prostoru trezoru
  • Zdravotně nezávadný, bez zápachu
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno listopad 2020