jinova trezory

Proč mít vlastně trezor?

Proč mít doma nebo ve firmě trezor? Asi mi řeknete: "abych skrýval zlato!" A souhlasím s vámi! Existuje však mnoho věcí, které nechcete, aby se dostali do špatných rukou. Věci, které jsou nebezpečené, tajné, mají hodnotu nebo si jich ceníte jen vy. Pro takové věci je trezor!

Potom jsou lidé, kteří odpovídají, že do trezoru nemají co dát. Pro ty je seznam níže, aby si uvědomili, že je vhodný i pro ně. Většinou lidé přijdou na to, že měli něco cenného, až když o to přijdou.

Protože máte něco cenného

Peníze, akcie, šeky a investiční kovy. Ale také předměty, které mají více místa u srdce než na polici. Nenahraditelné předměty a s nevyčíslitelnou citovou hodnotou.

Hotovost

trezory na hotovost

Sbírky

Investiční kovy

trezory na investiční kovy zlato stříbro

Vzpomínky

trezory na alba a vzpomínky

Protože máte něco tajného

Tak tady jsme trochu na tenkém ledu. Dobrým příkladem jsou například firmení data a firemní know-how, která se nesmí dostat do rukou konkurence.

Firemní know-how

firemní trezory na know-how

Databáze klientů

trezory na databáze a GDPR

Tajné seznamy

trezory na seznamy-tajné

Data a počítače

trezory na data a počítače

Protože máte něco nebezpečného

Uložení zbraní, střeliva a výbušnin v trezoru nařizuje zákon o zbraních. Jsou ale další věci, které jsou v nepovolaných rukou nebezpečné.

Zbraně

trezory na zbraně

Léčiva, opiáty

trezory na léky pro lékárny

Chemické látky

trezory na chemikálie a jedy

Výbušniny

trezory na výbušniny, trhaviny

Protože máte rádi pořádek

Je příjemné vědět kde máte všechny důležité papíry nebo náhradní klíče od auta a domu. Nemusím hledat pasy těsně před odletem nebo klíče od chaty v den odjezdu.

Dokumenty, smlouvy

trezory na dokumetny a smlouvy

Pasy

trezory na pasy

Náhradní klíče

trezory na klíče, autoklíče

Drahé nářadí

trezory na nářadí, přístorje

Každý máme asi trochu jinou představu. Nejčastěji si lidé myslí, že trezory jsou na balíčky peněz. Jako další Vás jistě napadnou zlaté cihly, diamanty a nebo třeba tajné materiály. Ať už uvažujete o čemkoli, je to správně. Do trezoru si dáváme věci, o které nechceme přijít ve kterých chceme mít pořádek. Klasicky tedy hotovost, šperky a trochu toho zlata. Nemusíte být zrovna tajný agent a stejně můžete mít utajované dokumenty. Smlouvy bez kterých se budeme pracně dohadovat s úřady a bankami. Největší hodnotu nakonec mívají nejlevnější věci. Myslím tím třeba výstřižky z novin kde jsme na fotce nebo je tam náš článek. Ve firmě máme například seznam zákazníků. Výkresy našich produktů se v žádném případě nesmí dostat ke konkurenci. Existují firmy, které jsou celé závislé na datech a know-how. A co když máte doma zbraň? I kdyby jednu, asi by bylo lepší jí mít pod zámkem. Když myšlenku rozvineme, napadne nás hodně věcí vhodných do trezoru. Jeden má doma sbírku známek a druhý profesionálně fotografuje s vybavením za statisíce.

Kontakt

Články zdarma

průvodce světem trezorů
nejčastější umístění
při používání trezoru
hlavní údaj při koupi trezoru
co uložit do trezoru
trezorové zámky
jak si vybrat?