Trezor

Trezor je pro lidi symbolem bezpečí. Zjednodušeně řečeno je trezor kovová schránka, zařízení do kterého má přístup jen majitel. Ostatní musí dostat svolení majitele a nebo použít násilí. Materiál na trezor je již tradičně železo a kromě několika pokusů se vyrábějí jedině ze železa.

Trezor a bezpečnost

Ano, popsat trezor jako železnou bednu je jednoduché, ale ve skutečnosti je to trochu náročnější. Podle bezpečnosti se trezor rozděluje do kategorií neboli bezpečnostních tříd. Základní bezpečnost mají sejfy. Sejf je jedno nebo dvouplášťový trezor v základní bezpečnosti. Většinou v bezpečnostních třídách Z1, Z2 nebo Z3 podle české normy ČSN 916012. Na sejfy plynule navazují bezpečnostní třídy 0, I, II... a to už můžeme říkat trezor:

první bezpečnostní třída první bezpečnostní třída první bezpečnostní třída první bezpečnostní třída první bezpečnostní třída

Jak velký trezor?

Do nejmenšího trezoru si vložíte třeba jen peněženku, pas a náhrandí klíče od vozu. Největší trezory potom mohou být dvoukřídlé skříně na desítky šanonů. Malé trezory se v normách nazývají jako nábytkové trezory. Slovo mobilní může být zavádějící, protože se tak označují trezory, které mají do 1000 kg. Prostornější výrobek, který má vnitřní strany delší než jeden metr je potom komorový trezor. Může to být trezor, který má opravdu jednu stranu metr,ale může to být také trezor velikosti haly kam snadno zajede vysokozdvižný vozík. Skrz trezorová vrata.

Samostatnou kapitolou je pak trezorová místnost, kterou tvoří trezorové dveře a prostor vystavěný z cihel nebo vylitý betonem.

Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno srpen 2021