Trezory na dlouhé zbraně
s policemi

Trezor na dlouhé zbraně s policemi

Trezor na zbraně ZBS 10/6

Jednoznačně nejoblíbenější trezor na zbraně v naší nabídce. Dlouhodobě nejprodávanější. Svou popularitu si u Vás získal hlavně vnitřními výškově nastavitelnými policemi. Uprostřed trezoru je napevno svislá příčka, která rozděluje prostor na dvě poloviny. V jedné je prostor na 6 dlouhých zbraní a v druhé polovině jsou dvě výškově nastavitelné police. Dvě jsou v základním provedení, ale lze zakoupit libovolný počet. Nahoře je uzamykatelná schránka na jednodušší zámek na klíč, ale už jsme na ní montovali i trezorový zámek. Barva se používá šedobílá RAL 7035 nebo jiná za příplatek. Trezor má dva kotevní otvory do zad a na přání může mít další například do podlahy nebo do boku.

Venkovní rozměr: 1600 x 730 x 370 mm
Vnitřní rozměr: 1436 x 606 x 290 mm
Hmotnost: 152 Kg

Menší trezor na dlouhé zbraně s policemi

Trezor na zbraně ZBS 8/3

Trezor na zbraně, který se do nabídky zařadil až na konci roku 2013. Je založen na velkém úspěchu většího bratra ZBS 10/6. Kopíruje jeho oblíbené vlastnosti a přidává jednu podstatnou svojí. Má totiž menší šířku a je tak vhodný do menšího prostoru. Podle zákona odpovídá na uložení 10 ks zbraní, ale deset dlouhých tam asi nedostanete. V základním provedení je uzamykatelná schránka na klíč. Svislá příčka rozděluje prostor na asi tři dlouhé zbraně a v druhé části jsou dvě výškově nastavitelné police.

Venkovní rozměr: 1600 x 590 x 370 mm
Vnitřní rozměr: 1436 x 466 x 290 mm
Hmotnost: 118 Kg

Trezor v 1. třídě na dlouhé zbraně

Trezor na zbraně NA 6 kombi

Trezor na zbraně v I. bezpečnostní třídě. Zapomeňte na trezory ZBS, tyhle trezory NA jsou o jednu nebo dvě úrovně výše. Jsou vhodné na uložení zbraní do 20 kusů. Jeho velká výhod je, že u zbraní využití trezoru nekončí. Může to být univerzální trezor do domácnosti. Poslouží také na uložení cenností od 100 tisíc až do 1 milionu. Podle dalších podmínek na místě instalace. Další výhodou je možnost uložení utajovaných materiálů, ale to asi každý nevyužije. Takže když máte doma jen několik zbraní, pořád je to pro Vás vhodný trezor. Uložíte do něj zbraň, hotovost a všechny smlouvy. Velká výhoda pro kterou je tento trezor populární je jeho zvýšená ohnivzdornost. Mezi dveřmi a korpusem je ohnivzdorné těsnění.

Venkovní rozměr: 1500 x 500 x 450mm
Vnitřní rozměr: 1420 x 420 x 335mm
Hmotnost: 191 Kg

Trezorové zámky

Trezorový zámek v bezpečnostní třídě A. To je to co Vás u zámku často zajímá. Nařízení vlády číslo 217/2017 Sb. totiž hovoří o tom, že právě třídu A budete potřebovat na trezoru pro uložení zbraní. Všechny trezory, které nabízíme mají trezorový zámek certifikovaný na třídu A podle ČSN EN 1300. Certifikát k zámku se běžně nedává. například elektronický zámek je již v základním provedení ve třídě B.

Zámek na klíč

trezorový zámek na klíč

V základním provedení je na trezoru zámek na klíč (dva klíče). Ten je samozřejmě certifikovaný na třídu A podle normy EN 1300 a tedy podle požadavků zákona č. 13/2021 Sb. (před novelizací zákon č. 119/2002 Sb) a nařízení. U laciných konkurenčních trezorů klíč ovládá rozvory a je tedy velmi namáhán. Trezory ZBS a NA mají rozvor ovládaný klikou nebo sklopným madlem. To je pro výrobce nákladnější, ale přináší to výhody. Mechanizmus funguje hladce, je odolnější a snadněji je možné změnit zámek.

Mechanický číselník

trezorový kombinační zámek

Když nechcete nosit klíče můžete mít mechanický kombinační číselník. U něj se nastavuje kombinace otáčením střídavě doleva a doprava. Pamatujete si tři dvojčíslí. Na zámku si můžete nastavit celkem libovolná tři dvojčíslí. Zámek má 700 tisíc teoretických kombinací. Takže případ, že by zloděj zkoušel uhodnout je možný jen když si nastavíte datum narození. Zadávání není tak složité jak se může na první pohled zdát, když si to párkrát vyzkoušíte není to tak složité.

Elektronický zámek

trezorový elektronický zámek

Nejjednodušší je elektronický zámek. Oceníte rychlost zadávání a jednoduchost nastavení nové kombinace. Zámek pracuje s šesti čísly, která jen zadáte na klávesnici a otevíráte. Trezorový zámek pracuje na 9V baterii. Výrobce zámku udává, že vydrží rok až dva, když budete otevírat jednou až dvakrát denně. Elektronické zámky jsou také bezpečnější. Jsou certifikované na vyšší třídu B podle EN 1300.


Dva trezorové zámky

Skříň na zbraně může mít také dva trezorové zámky. Samozřejmě se tím posílí to bezpečnost, ale také musíte ovládat dva zámky. Někdy jsou dva trezorové zámky nápad pojišťovny, po jednání Vám navrhnou bezpečnosntí třídu a zámkovou techniku. Často se takové provedení nedělá, jeden zámek je na většině trezorů.

Nezávislé zámky

Aby jste se dostali do trezoru, musí být oba zámky odemčené. Výhodou je zvýšení bezpečnosti. Také mohou trezor ovládat dva lidé, kdy se jeden bez druhého nedostane do trezoru. Nevýhodou je určitě čas při odemykání dvou zámků a také příplatek za pořízení. Je ale možné mít jeden stále odemčený a zamykat ho jen před víkendem nebo dovolenou.

Závislé zámky

V poslední době jsou stále více oblíbené také dva na sobě závislé trezorové zámky. Na trezoru sice máte dva zámky, ale stačí mít odemčený jeden a dostanete se dovnitř. Například používáte elektronickou klávesnici a když zapomenete kombinaci, odemknete klíčem. Ten je například v bankovní schránce nebo u příbuzných. Oba zámky jsou certifikované a není tedy narušena bezpečnost.


Legislativa trezorů ZBS a NA na zbraně

Jedním z hlavních důvodů proč si majitelé zbraní pořizují trezory na flinty je právě splnění zákonných podmínek. Uložení zbraní je jasně dané v zákoně č. 229/2016 Sb. (před novelizací číslo 119/2002 Sb.) a v navazujícím Nařízení vlády číslo 217/2017 Sb. (původně č. 338, potom číslo 347 a po novelizaci číslo 503/2005 Sb). Trezory ZBS a NA odpovídají zákonu o uložení zbraní. ZBS jsou vhodné na zbraně do 10 kusů krátkých nebo dlouhých zbraní a také hodnot okolo 30 - 50 tisíc korun. Zatímco trezory NA jsou vhodné až na 20 kusů zbraní, domácí cennosti řádově okolo 100 - 300 tisíc a velkou výhodou je zvýšená ohnivzdornost.

Certifikát trezoru na dlouhé zbraně
Články zdarma

Jak si vybrat trezor?

Průvodce světem trezorů.

Kam umístit trezor?

nejčastější umístění

7 závažných chyb!

při používání trezoru

Bezpečnostní třídy

Hlavní údaj při koupi trezoru

Proč mít trezor?

co uložit dovnitř

Jak si vybrat zámek?

Trezorové zámky

Trezor na dlouhé zbraně

Jak si vybrat?
Průvodce trezory

Mám trezor

Pomoc se stávajícím trezorem

Chci trezor

Pomoc s výběrem trezoru
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno srpen 2021