Bankovní nájemní schránky v trezoru

bankovní trezor s nájemními schránkami

Trezory s vestavěným schránkami jsou připraveny do trezoru v různých bezpečnostních třídách. Nájemní bezpečnostní schránky jsou vyráběny v blocích. Uspořádání velikostí prostoru ve výšce bloku může být zvoleno v krocích po 50 mm. Dveře se otevítrají na 90° a je tak pohodlené vkládat vnitnří šuplík.

Bankovní schránky jsou možné v podstatě do libovolného trezoru. V bankách se používá minimálně III. bezpečnostní třída podle EN 1143. Na recepsi hotelu nebo do podniku by mohla stačit třída I. nebo II.

bezpečnostní schránky trezoru

Bankovní trezor

S tímto modelem se nejčastěji setkáte v bankách. Kdo měl někdy pronajatou bankovní schránku, tak vypadala právě takhle. Za peníze Vám banka nabídne z několika velikostí schránkek. Bankéř Vás vezme do trezorové místnosti. Schránku s Vaším číslem odemkne svým hlavním klíčem. Tím se ale trezorová schránka ještě neodemkne. Druhou půlku odemčení udělá klient svým unikátním klíčem. Jeden bez druhého se tak do schránky nedostane. Potom vrátíte šupílk do schránky a otočíte svým klíčem. Je bezpečně zamčeno. Na noc se zamknou hlavní dveře trezoru. Bankovní trezory bývají hodně dobře zabezpečené a mají například III. bezpečnostní třídu podle EN 1143.

Trezor pro recepci hotelu nebo podniku

Vnitřní schránky můžete nabídnout také klientům hotelu nebo zaměstnancům v práci. Hotelový host si nechá v trezoru nějaké cennosti ke kterým nemá personál přístup. Stejně tak v zaměstnání si mohou lidé nechávat své cennosti v trezoru. Mohou mít například zakázané mobilní telefony a tak si nechají v šatnách.

Bezpečnostní třídy trezorů se schránkami

Obvyklím standardem je montáž bankovních schránek do trezorů bezpečnostní třídy III. podle EN 1143. Občas ještě do nejbezpečnějších trezorů ve třídě IV a V. Naopak na přání jsou nižší třídy, do kterých je montáž také možná, ale ne tolik častá. Například pro potřeby hotelové recepce je určitě dostačující I. nebo II. třída, které odpovídají na uložení hodnot okolo 300 - 500 tisíc korun.

Například model trezoru DWS 1902 S

Bezpečnostní třída:ochrana proti napadení podle EN 1143-1, VdS: stupeň IV, ECB-S: stupeň IV,VSÖ: třída EN 4
Provedení dveří:dvoukřídlé
Úhel otevření dveří:180°
Korpus:vícestěnné, posílené provedení s armováním, vyplněno vysoce odolnými materiály. Ochráněné zámky proti odvrtání.
Rozvorový mechanizmus ve dveřích:masivní ocelový rozvor do tří stran a pasivní blokování na čtvrté straně. Ochrana celého mechanizmu skleněnou deskou, která tvoří jen těžko překonatelný prvek ochrany.
Elektronický zabezpečovací mechanizmus:trezor certifikovaný zkušebnou pro montáž zabezpečovacího systému. Treozr je pro montáž dobře připraven.
Lakování trezoru:venkovní lakování odstínem RAL 7035 šedobílá + RAL 7045 šedá. Vnitřní lokování odstínem RAL 7035. Na přání libovolná barva.
Zamykání:Například elektronický zámek Kaba Paxos Set 1 + Set 5. Případně libovolná kombinace zámků.
Vnitnří zařízení:Dvě vnitnří uzamkytelné schránky vedle sebe s výškou 360 mm. 48 nájemních bankovních schránek s magnetickými zámky.
Příslušenství:ohnivzdorné těsnění dveří, kontakty EZS, vnitnří osvětlení...
bankovní trezor se schránkami

Standardní provedení schránek trezoru

Každá bezpečnostní schránka je zamykána hned dvakrát. Jednou je to od bankéře, který má ale možnost odemknout všechny schránky. bankéř sice odemkne schránku, ale jen z poloviny. Potom přijde klient a svým klíčem odemkne zcela. Vezme si ze schránky své věci a opět jí zamkne. Zamkne jí tak, že je opět potřeba celý postup úplně zopakovat. Tedy i s odemknutím od bankéře.

Trezorové zámky na schránkách se dělají magnetické nebo polocylindrické (mechanické nebo elektronické). Ke každé schránce se dodávají dva klíče a dva bankovní klíče ke každému sloupu. Dekor povrchu je přírodní hliník. Na každé schránkce ne gravírované číslo.

Rozměry bezpečnostních schránek

Velikost schránkyVnitří rozměr schránkyVnitnří rozměr šuplíkuObjem
148,5 x 265 x 41343 x 250 x 3555,3
298,5 x 265 x 41393 x 250 x 35510,8
3148,5 x 265 x 413143 x 250 x 35516,2
4198,5 x 265 x 413193 x 250 x 35521,7
kontakt

Potřebujete radu?

721 886 885

Po - Pá 8:00 - 16:00

podpora@jinova.cz

logo trezory
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o osobních údajích zde.
Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.
Aktualizováno listopad 2020