Kam umístit trezor?

Někdo má doma volné místo a napadne ho trezor. Druhý potřebuje trezor a tak mu hledá místo.

Neomezujte se jen na obvyklé místnosti. Výborná na trezor může být kuchyň, garáž, dětský pokoj, záchod.

Mám místo na trezor

Doma mám pěkné místo na trezor a tak mě napadlo, že si nějaký vyberu. Může to být nevyužitý prostor ve vestavěné skříni nebo takový ten snižující se prostor pod schodištěm. Všichni máme doma více či méně vhodná místa na trezor. Ať už v nábytku, v nějakém výklenku ve zdi nebo za dveřmi.

Hledám místo pro trezor

Vím, že potřebuji konkrétní trezor a budu mu hledat místo. Když musím domů nebo do firmy dostat skříň na šanony je to náročnější. Když mi pojišťovna navrhne bezpečnostní třídu je to třeba jen menší trezor i když ve druhé nebo třetí třídě.

Obvyklá místa pro trezor

Trezory v nábytku

Jedno z nejvíce obvyklých míst pro trezor je právě nábytek. Běžně jsou menší trezory ve skříni. V nabídce je velké množství rozměrů trezorů do nábytku. Společné mají právě rozměry, které se snadno vejdou do nábytku. Takový nábytkový trezor se postaví na dno skříně. Ukotví se skrz nábytek do zdi nebo do podlahy. Nejlépe obojí. Stavět trezor na nábytkovou polici asi není nejlepší nápad kvůli hmotnosti trezoru a jeho obsahu. Musela by být posílená. Někdy je možné pověsit trezor na stěnu. Nábytkové trezory mají své určení v názvu, ale je určitě možné postavit je jen volně nebo pod stůl.

Trezor pod schody

Trezor můžeme schovat pod schodiště, kde je nevyužitý prostor. Je to jedno z nejoblíbenějších míst. Často nevyužitý prostor má přeci jen využití. Tento prostor na trezor bývá ale rozličných tvarů a je třeba se nejdříve zamyslet. Vyberte si vhodnou velikost aby se maximálně prostor využil. Zároveň nezapomínejte, že je potřeba také prostor na otevření dveří. Potom ještě to jde zamaskovat poličkou apod.

Volně stojící trezory

volně stojící trezor Od nejmenších sejfů až po dvoukřídlé skříně je možné všechny trezory postavit volně do prostoru. Jejich bezpečnost tak není ohrožena. Je samozřejmě lepší alespoň jednou stranou trezor přiložit úplně ke stěně. Volně stojící trezory mohou mít a mívají větší rozměry oproti nábytkovým. Také mají venkovní panty, které dovolují dveře otevřít až o 180°.

Trezor na nářadí do garáže

trezor na nářadí

Píšeme garáž, ale jde o uložení drahého nářadí o které nechcete přijít. A nemusí jít ani o krádež, ale nemusí si ho nikdo půjčovat a pak někde nechat ležet. Kromě nářadí můžete ukládat drahé nástroje, laboratorní přístroje a nebo mít třeba trezor na fotoaparát, fotografickou výbavu.

 

Skryté umístění trezoru

Trezor ve zdi

Skrýt trezor do zdi nebo zazdít v nějakém nepoužívaném prostoru je dobrá volba. Jen je potřeba takové vhodné místo mít. Někdy najdete prostor ve starém komíně, pod schody nebo ve výklenku. Jejich montáž je trvalá. Skrytá montáž zvyšuje bezpečí. Je možné ho dobře maskovat i kdyby jen kalendářem. Složitější řešení nabízejí, že trezor ve zdi je například až za šatní skříní nebo je před ním posuvná knihovna apod.

 

Trezor do podlahy

Když máte hotové bydlení není úplně snadné dostat trezor do podlahy. Potřebuje stavební otvor, který může narušit například izolace. Proto je lepší uvažovat o podlahovém trezor již při stavbě.

Trezor do podlahy má stejné výhody jako trezor do zdi a má ještě nějaké navíc. V podlaze běžný zloděj trezor nehledá. Není to tak běžné umístění právě kvůli náročné montáži. Trezor je ještě lépe skrytý. Přes samotný trezor je krycí plech, který dělá jednu rovinu s podlahou. Přes celý trezor se pak hodí například ozdobný koberec nebo i nějaký kus nábytku. Čím těžší nábytek, tím asi budete méně často trezor otevírat.

 

Trezorové dveře

Trezorové dveře jsou zvláštní kapitolou. Mají hodně výhod a zanedbatelné nevýhody. Když začneme těmi nevýhodami, tak to může být jejich rozměr, cena srovnatelná již s většími trezory a také to že potřebují celou bezpečnou místnost. Místnost je ale zároveň největší výhodou. Trezorové dveře vytvoří libovolně velký chráněný prostor. Od nejmenších kde ani neroztáhnete ruce až po halu kam je možné zajet vysokozdvižným vozíkem. V takovém případě jsou pak vhodná větší trezorová vrata

Místnost může být stávající, můžete si jí vyzdít z cihel nebo vylít z betonu. Stávající stěny místnosti je možné také posílit, přizděním nebo i železnými deskami. Podle toho jakou místnost máte nebo budete mít jsme pro Vás připravili několik druhů montáží dveří. Pro zalití do železobetonu jsou na dveřích "packy" které se spojí s celou konstrukcí. Nejpohodlnější je ale montáž šroubováním do již hotového stavebního otvoru. Taková montáž trezorových dveří je možná i v zařízeném interiéru.

Related Articles

7 závažných chyb při používání trezoru

Zajímavé články o trezorech

Jak vybrat trezor

Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes