stěnový trezor do zdi ST 14

Všechny trezory podle svého umístění by se dali rozdělit na trezory do zdi, trezory nábytkové a volně stojící. Pak je ještě pár okrajových umístění, jako jsou například trezory do podlahy, trezorové dveře nebo komorové trezory, které tak úplně nezapadají do hlavních kategorií. Z toho vyplývá, že jsou trezory do zdi jednou z hlavních kategorií a používají se velice často. Vyrábí se také modelová řada trezorů do zdi s malou hloubkou.

Trezory do zdi a bezpečnost

 

Trezory do zdi se vyrábějí ve všech bezpečnostních třídách. Můžete se setkat se sejfy do zdi se základní bezpečností. Ty jsou například jen jednoplášťové. Nejbezpečnější se vyrábí trezory do zdi ve II. třídě. Kdyby jste chtěli III. třídu, bohužel na trhu není. Pořád můžete zazdít i trezor, který nabízíme jako volně stojící ve III. bezpečnostní třídě. Očas si klienti zazdívají nábytkové a volně stojící trezory do zdi.

Velikost trezorů do zdi

       

Trezory do zdi se dělají od úplně malých, do kterých dáte peněženku, pasy nebo svazek bankovek. Nabídka je ale široká a můžete mít také skříň na mnoho šanonů, na dlouhé zbraně apod. Trezor do zdi může mít celkem libovolný rozměr. Často se dělá na zakázku právě hloubka. Dělají se extra hluboké třeba do prostoru pod schody. Častější problém je tenká stěna. Pak se vyrábí s menší hloubkou. Ve standardní nabídce se označují "K" jako krátký a bez příplatku je několik velikostí.

trezory do zdi ve třídě Z2 trezory do zdi v 1. třídě

Sejfy do zdi ve třídě Z2

Trezory do zdi v 1. bezpečnostní třídě

  • Na uložení hodnot okolo 30 až 60 tisíc korun
  • Uložení zbraní v počtu do 10 kusů
  • Pro utajované dokumenty "typ 1B" podle NBÚ
  • Na uložení hodnot běžně od 300 do 500 tisíc korun
  • Uložení zbraní v počtu do 20 kusů
  • Pro utajované dokumenty "typ 3 - Tajné" podle NBÚ  

Sejfy do zdi jsou jednoplášťové schránky z masivního železa, které dobře poslouží na hodnoty okolo 30 tisíc korun, velice vhodné jsou na krátkou zbraň nebo například smlouvy, dokumenty a sbírky. Velké plus v bezpečnosti je správná volba míst, kde by to zloděj nečekal, neviděl.

Trezor v I. třídě, by měl mít doma každý. Jeho instalace není tak snadná jako postavit trezor do rohu, ale také to přináší výhodu lepšího ukrytí. Jeho stěny se vytvoří betonem, kvalita záleží na každém klientovi samotném, normy předepisují 10 cm betonu. 

Trezory do zdi v 1. bezpečnostní třídě jsou bezkonkurenčně nejprodávanější. Velice orientačně lze říct, že slouží pro uložení hodnot okolo 100 - 300 tisíc korun. Mohou také sloužit pro uložení zbraní v počtu do 20 kusů.

       

trezory do zdi v 2. třídě trezory do zdi ve 3. třídě

Trezory do zdi ve 2. bezpečnostní třídě

Trezory do zdi ve 3. bezpečnostní třídě

  • Na uložení hodnot okolo 700 tisíc korun (až do 3 milionů)     
  • Uložení zbraní v počtu do 20 kusů
  • Pro utajované dokumenty "typ 4 - Přísně tajné" podle NBÚ

Pokud chcete vyšší bezpečnost a přesto trezor do zdi, máte jasnou volbu - trezory do zdi ve 2. bezpečnostní třídě, vyšší třída již na trhu není, nevyrábí se. Trezory ve II. bezpečnostní třídě jsou vhodné pro zlatníky a pro střední podniky. Více trezorech ve II. třídě

Takové trezory do zdi ve 3. bezpečnostní třídě na trhu určitě nenajdete. Zkrátka okolní beton nemůže dostatečně ochránit trezor ve zdi, aby splnil náročné podmínky 3. třídy. Možnost pro Vás přesto je. Můžete si zazdít trezor volně stojící ve 3. třídě. V nabídce máme trezory NS, které jsou již od malých velikostí. Trezor můžeme upravit pro lepší zazdění.

 

Trezory do podlahy, podlahové trezory

ikona trezor do podlahy

Trezory do podlahy svým názvem jasně ukazují k čemu jsou určené. Zazdít trezor do podlahy je možná ještě o krůček bezpečnější než trezor ve zdi. Zloděj by trezor v podlaze nečekal. Na druhou stranu najít místo v podlaze na trezor je obtížnější. Muselo by se s tím počítat již při výstavbě a takové vhodné místo si plánovat. Pozdější otvor v podlaze by mohl narušit izolace. Podlahové trezory jsou přesto zajímavou volbou.

Kreativní umístění trezoru do zdi

Jedna otázka je zabezpečení samotného trezoru a kvalitní montáž. Hodně je ale možné udělat i výběrem zajímavého místa. Už jsem viděl hodně zazděných trezorů, ale některé zanechaly dojem. Třeba trezor pod vanou, ale i pod vířivkou. Častěji jsou trezory zazděné a potom se před ně postaví skříň s kabáty, která má děravá záda. Můžete si třeba sednout do spíže a dát stranou krabici polévek. Natáhnete ruce skrz skříň a otevřete trezor.

Related Articles

produkty

Ohnivzdorné trezory

O trezorech

Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes