trezory na zbraně

trezor na krátké zbraněAť už krátká nebo dlouhá zbraň je pro Vás jednoznačně přínosem, proto jí i máte ne? Někdo s osobní zbraní dostává pocit bezpečí v dnešní zlé době a někdo jí musí nosit k výkonu povolání. Někdo má zbraň na lov a pak jsou lidé co mají množství zbraní pro radost. Když jste majitelem i třeba jen jedné zbraně, přináší Vám to užitek a na druhé straně další povinnosti. Máte zákonné povinnosti před naším státem a pak máte také závazek vůči své rodině a blízkým. Trezory na zbraně. Správně uložené zbraně v trezoru tak nejsou chráněné jen proti zloději, ale vy se chráníte proti sankcím od policie a své děti ochráníte od hry s opravdovou zbraní.

2 uložení 2 zbraní uložení 10 zbraní 2 0 neomezeně zbraní v trezoru

Trezory na 2 zbraně

Trezory do 10 zbraní

Trezory do 20 zbraní

Neomezený počet zbraní

Podle zákona nejnižší kategorie pro uložení zbraní. Jednu nebo dvě zbraně musíte mít vhodně uložené. Třeba v trezoru bez třídy zabezpečení. Jen zabezpečeno proti zneužití a krádeži. Oblíbená kategorie trezorů na uložení zbraní. Když máte doma 3 a více zbraní. Až do deseti kusů. V celé Evropě, od všech výrobců trezoru to jsou jednodušší skříně. Hlavně, aby splnily zákon o zbraních. Vyšší kategorie na uložení zbraní, cenných zbraní a nebo uložení zbraní s dalšími cennostmi. Podle zákona na 11. zbraň už musíte mít trezor v I. třídě. Kategorie odpovídá až do 20 zbraní. Více než 20 zbraní musí být rozděleno do více trezorů, ale pohodlnější je rovnou pořídit trezorovou místnost na neomezený počet zbraní. Podle aktuálního zákona 13/2021 Sb. o zbraních.
 
 
zákonné požadavky uložení zbraní trezor na zbraně proti krádeži trezor proti dětem a zneužití zbraně

Zákonné požadavky

Zabezpečení proti krádeži

Zabezpečení proti zneužití

Požadavky pro zabezpečení zbraní jsou jasné ze č. 13/2021 Sb. před novelizací číslo 119/2002 Sb. a hlavně z Nařízení vlády č. 217/2017 Sb. (dříve č.338 > č.347 > č.503) Toto nařízení stanoví technické požadavky pro zabezpečení střelných zbraní nebo střeliva a podmínky skladování, přechovávání a zacházení s černým loveckým prachem, bezdýmným prachem a zápalkami. Více o Nařízení vlády 217/2017 Sb.

Krádež je asi první co Vás napadne, když se řekne trezor. Zlaté cihly a peníze. Trezory jsou ale také nutné na zabezpečení zbraní proti krádeži. Nikdo nechce přijít o zbraně, kromě samotné ztráty je to velký problém. Ještě horší, když jsou ve zbraních uložené velké hodnoty. Drahé zbraně mají být v odpovídajícím trezoru. Takový trezor, který bude nejen podle zákona, ale také s bezpečnostní odpovídající hodnotě zbraní.

I kdyby tu žádný zákon nebyl. I kdyby jste se nebál zloděje. Stále jsou zbraně nebezpečné a musí být pod zámkem. Zbraň je dobrý sluha, ale zlí pán. Osobně jsem jako dítě střílel, můj syn měl také zbraň v ruce. Jde ale o mnohem víc. Jsou mezi námi lidé slabší intelektem, neproškolení v zacházení se zbraní, cholerici, lidé pod vlivem a nebo třeba roztržití lidé.

Certifikované trezory na zbraně

Uložení zbraní se v každé evropské zemi řeší trochu jinak. Proto jsou pro nás celkem nevhodné zahraniční trezory na zbraně. Němci například mají předepsanou konstrukci trezoru na zbraně, ale už né bezpečnost (do 10 ks). Poláci mají předepsanou třídu S1, která u nás není vhodná na zbraně. Potkáte ale u nás německé i polské trezory.

trezor bez bezpečností třídy třída trezoru S1

trezor na zbraně 15 odporových jednotek rubezpečnostní třída Z2

neomezeně zbraní

Trezory na 2 zbraně

Trezory do 10 zbraní

20 zbraní až neomezený počet

Certifikát podle normy EN 14450 a jeho třídy S1 a S2. Nejedná se o trezory, ale o plechový nábytek. Nemají žádné odporové jednoty a jsou tak nevhodné na zbraně. Odpovídají na 2 ks zbaní, které stačí jen vhodně zabezpečit. Stejně jako v trezoru bez certifikátu.

Trezory na uložení do 10 ks zbraní podle zákona potřebují certifikát a výrobní štítek. Certifikát na 15 odporových jednotek a nebo na bezpečnostní třídu Z2 podle ČSN 906012 a vyšší. Třída Z2 má totiž 15 odporových jednotek a odpovídá tak zákonu a nařízení. Trezory v I. bezpečnostní třídě odpovídají na uložení 20 ks zbraní podle zákona a nařízení vlády. Navíc jsou vhodné na uložení hodnot, tady i dražších zbraní. Na více než 20 zbraní jsou potom vhodné trezorové dveře také minimálně v I. třídě podle EN 1143.

Trezory na větší množství zbraní

trezor proti dětemTrezory na 20 kusů zbraní

Nabízené trezory na dlouhé zbraně odpovídají na uložení do 10 kusů zbraní, ať už krátkých nebo dlouhých. Pokud chcete do trezoru uložit zbraně do 20 kusů je možnost koupit trezor v I. třídě. Nemusíte mít ani více zbraní, když chcete chránit třeba jen jednu zbraň a nějaké další hodnoty, opět je nejlepší vybrat si trezor v 1. bezpečnostní třídě.

Trezorové dveře na uložení neomezeného počtu zbraní

Z pohledu zákona o uložená zbraní potřebujete trezorové dveře a správně postavenou trezorovou místnost. Na místnost nejsou moc velké nároky a trezorové dveře Vám přivezeme až na místo i s instalací. Celá trezorová místnost je rozhodně pohodlnější než malé trezory. Velikost takové trezorové místnosti pak může být hangár nebo komůrka kde neroztáhnete ruce.

Trezory na střelivo

Střelivo, munice, náboje podléhají stejnému nařízení jako je pro uložení zbraní. Uložená nemusí být odděleně od zbraní. Na uložení zbraní a nábojů nepotřebujete vnitřní uzamykatelnou schránku. Trezory na náboje se dělí na kategorie: do dvou tisíc, do desetitisíc, do dvaceti tisíc a na neomezený počet.

Trezory na 2.000 ks střeliva

Trezory na 10.000 ks střeliva

Trezory na 20.000 ks střeliva

10000 nábojů 20000 nábojů
Dva tisíce nábojů a dvě zbraně stačí podle zákona vhodně zabezpečit. Nejlépe mít jednodušší trezor.
Kategorie do deseti tisíc nábojů a deseti zbraní. Trezor, který má certifikovanou bezpečnost 15 RU nebo třídu Z2.
Vyšší kategorie na dvacet tisíc kusů střeliva. Trezory v I. a vyšší bezpečnostní třídě.

Related Articles

Kotvení trezorů na zbraně

Trezory na krátké zbraně

Trezory na dlouhé zbraně

Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes