Montáž trezorových dveří TD

Jedna věc je pořídit trezorové dveře, potom mít kvalitní stěny, strop a podlahu a v neposlední řadě dveře kvalitně, správně namontovat.

Bezpečnost trezorových dveří

Dříve se vyráběli jen trezorové dveře v I. bezpečnostní třídě. Dnes už běžně nabízíme ve standardní nabídce bezpečnější II. třídu na uložení vyšších hodnot, neomezeného počtu zbraní a na stát ohrožující dokumenty. Vyšší 2. bezpečnostní třída trezorových dveří potřebuje také odpovídající stěny. Aby zloděj nenašel nějaké slabé místo. Na zakázku se vyrábí také III. bezpečnostní třída.

    

Montáž zazděním

 

zazdění trezoorvých dveří

Trezorové dveře vyráběné pro zazdění do pevných cihel nebo zalití do betonu. Dveře mají do stran železa, která se spojí s okolní stěnou. Zárubně se také vyplňují stavebním materiálem. Důležité je dveře postavit a také při montáži udržet vyvážené ve všech směrech.

      

Montáž šroubováním


Novější montáž ukotvením podle častých požadavků klientů. Zákazník si připraví přesný stavební otvor a později se do něj přišroubují zárubně. Kotvy skrz zárubně do stěn. Montážní otvor je možné s námi probrat i dříve.

 

Práh

Trezorové dveře TD mají certifikovanou konstrukci, která se nesmí měnit, jen rozměr na zakázku. Součástí klasické konstrukce je práh. Práh leží na čisté podlaze nebo ve výšce budoucí čisté podlahy. Obvykle se do podlahy dveře nekotví a bylo by to jedině na přání.

Ohýbaný práh

Ten může být ohýbaný s výškou 25 mm. Dveřní křídlo potom "jezdí" nad podlahou asi 8 mm. Práh při procházení naprosto nevadí. Z jedné strany (TD nebo TDV) je možné dojet podlahou až ke dveřím tedy o něco výš...
 

Práh z pásoviny

Je nižší provedení prahu, které je vysoké jen 6 mm. Potom spodní hrana dveří dveří "jezdí" jen 5 mm nad čistou podlahou. Je tedy potřeba si dát pozor na podlahu, aby byla rovná bez větších nerovností. Práh z pásoviny je možné ještě nabrousit například pro snadnější přejíždění paletovacího vozíku.
 

Koncesovaná montáž trezorových dveří

Trezory a tedy i trezorové dveře smí montovat jen firma s koncesí od státu. Takové dovolení státu, že je firma prověřená a smí radit při výběru a později i montovat dveře. Je to ochrana od státu, aby Vám trezor nepřijel namontovat člověk několikrát odsouzený za vykrádání trezorů. Druhý kdo smí montovat trezorové dveře je klient sám. Jestli se na to cítí. Reálně se stává, že někteří klienti si s montáží poradí sami, někdo si vezme nás a někteří osloví svého prověřeného mechanika, kamaráda, rodinu...

 

Related Articles

Trezorové dveře ve 2. třídě

Zámky trezorových dveří

Trezorové dveře

Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes