Trezory na dlouhé zbraně

Trezory na dlouhé zbraně jsou určeny nejen pro Váš pocit bezpečí, proti zloději, ale hlavně splňují zákonné požadavky pro uložení zbraní. Navíc máte jistotu, že si se zbraněmi nebudou hrát děti nebo si je neodnese zloděj. Jsou tři hlavní důvody, proč si lidé pořizují trezory na dlouhé zbraně:

Splnění zákonných požadavků

Ochrana zbraní před zloději

Nedovolená manipulace například dětí

Už nejjednodušší skříně odpovídají na uložení 2 dlouhých zbraní. Na tři a více zbraní je ale již potřeba certifikovaná skříň. Kategorie do 10 ks zbraní (nebo od jedné A zbraně). Kategorie na 20 ks a kategorie na neomezený počet. Uložení podle zákona a nařízení.

 

Ani o ty nejobyčejnější zbraně by jste jistě nechtěli přijít. Natož když ve zbraních budete mít velké hodnoty. Podle toho jak vysokou hodnotu chcete mít v trezoru se vybere bezpečnostní třída. Jedna věc je zákon o uložení, ale cenné zbraně musí být zabezpečeny ještě lépe.

 

Zbraně mohou být nebezpečné a vy se musíte postarat, aby se k nim nedostal nikdo nepovolaný, rozrušený, pod vlivem, rozlobený nebo třeba duševně slabší. Nejenom zloděj, ale jako první Vás napadne dítě. každý kdo by mohl ublížit sobě nebo ostatním, zbraň prodat nebo poškodit.

 
 

Trezory na zbraně - na dlouhé zbraně

Trezory na zbraně jsou určeny k bezpečnému uložení loveckých, starožitných a sportovních zbraní. Zákon rozlišuje kategorie zbraní A, B, C, D. Netřídí je na krátké a dlouhé, když jde o uložení do trezoru. Trezory na dlouhé zbraně splňují zákon (č.119/2002 Sb a po novelizaci č.13/2021 Sb.) a nařízení vlády č. 217/2017 (dříve č.338 > č. 347 > č.503) o technických požadavcích pro zabezpečení přechovávaných zbraní a střeliva. V základním vybavení je zmiňovaná vnitřní schránka, určitý počet držáků na zbraně, vytěráků a například krabičky na vnitřní straně dveří.

 

 

Uložení většího množství zbraní

Nabízené trezory na dlouhé zbraně odpovídají na uložení do 10 kusů zbraní, ať už krátkých nebo dlouhých. Pokud chcete do trezoru uložit zbraně do 20 kusů (20 tisíc kusů střeliva) je možnost koupit trezor v 1. třídě. Nemusíte mít ani více zbraní, když chcete chránit třeba jen jednu zbraň a nějaké další hodnoty. Opět je nejlepší vybrat si trezor na zbraně v 1. bezpečnostní třídě.

Oblíbená výrobní řada NA je určena na uložení vzácných zbraní, více než deseti kusů zbraní a na další cennosti i utajované materiály podle NBÚ. Je to vyšší zabezpečení na dlouhé zbraně.

Trezory na lovecké zbraně

Řeknu Vám to na rovinu, nezajímá nás na co máte zbraně. My pro Vás máme nebo navrhneme vhodný trezor celkem na jakékoli zbraně. Nezajímá nás užití, ale uložení. Samozřejmě podle zákona číslo 119/2002 Sb. (novelizace v roce 2021 zákonem č. 13/2021 Sb.). Dělali jsem už různé úpravy trezorů. Trezory na jednu nebo dvě dlouhé lovecké zbraně a prostorný zbytek s policemi. Trezor s extra větší výškou na odstřelovací pušku. Děláme pro Vás spoustu maličkostí, které Vám umožní používat trezor pohodlněji.

Příslušenství trezoru na zbraně

Trezory na dlouhé zbraně jsou již v základním provedení s příslušenstvím. Takové nejběžnější je vnitřní uzamykatelná schránka. Na přání může bez schránky, schránka jajko trezor třeba i s trezorovým zámkem. Například s kombinačním nebo elektronickým zámkem. V trezoru je také skoro vždy držák vytěráků. Přidáme nějaké krabičky a hodně praktické jsou háčky na klíče.

Čalouněná police Držák vytěráků Držák krátkých zbraní
Háčky na klíče krabička Modulární fržáky hlavní
Stojánek na samopaly Stojánek na krátké Výškově nastavitelná police

 

Related Articles

Kotvení trezorů na zbraně

Trezory na krátké zbraně

trezory na zbraně

Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes