Možné závady a servis trezorových zámků na klíč

Nejlepší je závadám předcházet. Řešit včasně nestandardní chování zámku, opotřebované klíče, ztracený klíč u kterého může dojít ke zneužití. Výhodné je řešit servis když jsou dveře trezoru otevřené. Servis je potom jednodušší než začínat násilným otevřením trezoru.

Opotřebovaný trezorový klíč

Trezorový klíč se časem opotřebuje, za různě dlouhou dobu podle toho jak často se používá. Při velice častém používání v obchodě nebo kanceláři to v praxi může znamenat i jeden rok! V domácích podmínkách jsou ale klíče velice odolné. Odhadem bez problémů vydrží 2.000 cyklů. Přesto, že opotřebovaný klíč stále funguje může dojít k náhlé závadě, v lepším případě jen klíč přestane odemykat. Na obrázku je vidět opotřebovaný klíč a klíč nový:

Opotřebovaný klíč k trezoru

Opotřebovaný klíč včas vyřadit (znehodnotit). Když je opotřebovaný klíč, tak zámek na tom bude podobně. Doporučení je vyměnit celý zámek. Cenově je to dokonce podobné jako výroba duplikátu klíče. Nebo druhá možnost. Podle druhého klíče vyrobit duplikát. Pro zachování záruky na funkci nového klíče se kopie vyrábí se zámkem. Klíč vyráběný podle neopotřebovaného klíče většinou také funguje. V několika případech potřebuje mírně upravit, připilovat.

Výměna trezorového zámku na klíč

Jednou za několik let je dobré vyměnit celý zámek. Životnost zámku je dána hlavně četností při používání. Takový servisní zásah není složitý a nezabere příliš času. Při objednávce tohoto zásahu uvádějte typ trezoru, výrobce a nejlépe číslo zámku, které je na těle samotného zámku. Tlakově odlité nebo na samolepce.

označení trezorového zámku na klíč EN 1300 B

Nejde otočit trezorovým klíčem

Klíčem v zámku se otočí do polohy odemčeno a již nejde otočit zpět. Stává se to při příliš opotřebovaném klíči nebo závadou zámku. Ještě větší škoda vzniká při násilném otočení klíče zpět při zavřených dveřích! Zámek může prasknout a blokovat stále. Trezorový zámek pokud možno nechte odemčený, daleko větší náklady jsou při zamčeném a zavřeném trezoru. V takovém případě je potřeba odborný servis.

Lámací, skládací klíč

Skládací nebo také lámací klíč má klub pro jeho lepší přenášení a uložení, tento koub se také může ve vzácných případech opotřebovat a klíč se například rozdělí. V takovém případě si nechte udělat nabídku na elektronický zámek. Je to jednoduché řešení a vychází cenově nejvýhodněji! Potom co jste nosili v kapse lámací klíč bude pro Vás elektronický zámek vysvobození.

Čištění trezorového klíče

Pokud jde klíč vkládat ztěžka můžete ho zkusit vyčistit. Zepředu na klíči je zpravidla kruhový otvor do kterého se časem mohou dostat nečistoty (Použít jde například rozložená kancelářská sponka.). Do zámku ale nezasahujte a nezkoušejte ho čistit!

Related Articles

Kriminalistický ústav Praha

stránka 404

renovace

Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes