Trezory na krátké zbraně

Trezor na pistoli

pistol

Mít doma zbraň je velká zodpovědnost. Někdo k tomu přistupuje, že je to běžné a pro druhého to může být šílenost. Každý kdo má třeba jen jednu by měl přemýšlet o jejím zabezpečení. Proti zloději, proti nedovolenému použití a aby splnil normy a nařízení. Navíc víte přesně kam sáhnout a vedle zbraně si dáte klíče od auta a peněženku třeba.

 

Uložení pistole podle zákona

paragraf

Uložení pistole řeší na prvním místě zákon o zbraních číslo 119/2002 Sb. Tedy jeho poslední novelizace číslo 13/2021 Sb. a upřesnění je potom také v důležitém Nařízení vlády 217/2017 Sb. Uložení se rozděluje podle množství zbraní a podle jejich kategorie. Dvě se musí vhodně zabezpečit, potom je kategorie do deseti zbraní, do dvaceti zbraní a na neomezený počet. Zbraně kategorie A mají trochu jiné požadavky než kategorie B.

Uložení jedné pistole nebo dvou

sejf na pisotli

Jednoduchá schránka pro jednu nebo dvě pistole, která ani nemusí být certifikovaná na bezpečnostní třídu. Zákon a normy říkají, že jedna nebo dvě zbraně musí být vhodně zabezpečené. Co to je "vhodně" se bude řešit až když se něco stane a to nechcete. Na trhu je dost možností, jednoduchých schránek s rychlím přístupem.
 

Uložení až 10 pistolí v trezoru

trezor an pistole 10 ks
Když ale chcete uložit více krátkých zbraní je vhodný certifikovaný sejf do základní bezpečnosti. Třída Z2 odpovídá na uložení zbraní do deseti kusů. Například výrobní řada sejfů NS je certifikovaná a nabízí od nejmenších rozměrů právě pro jednu zbraň až po větší na více kusů a třeba i pár šanonů.
 

Uložení 20 pistolí v trezoru

trezor na 10 zbraní

Nejoblíbenější trezory NT a NTR jsou kromě hodnot vhodné také na krátké zbraně. Ve verzi ST a STR můžete trezor zazdít do stěny nebo podlahy. Podle zákona o zbraních do nich můžete ukládat až 20 zbraní. Je to dobrý trezor i když máte doma jen jednu nebo dvě zbraně. Trezor totiž využijete také na domácí cennosti, například pasy, smlouvy a dokumenty.
 
 

Trezorové dveře na neomezený počet

trezorové dveře na zbraně
Trezorové dveře odpovídají zákonu na uložení neomezeného počtu zbraní. Mohou vytvořit libovolně velký prostor v malém bytě tak halu pro obchodníka se zbraněmi. Trezorové dveře se nejčastěji dodávají v I. bezpečnostní třídě na zbraně a nebo i ve II. třídě na cenné zbraně a další větší hodnoty.
 
 

To nejlepší na uložení zbraní

Trezory ve vyšších třídách II, III a vyšších jsou primárně určené na cennosti jako je cihla zlata, hotovost nebo know-how. Samozřejmostí je pak také uložení zbraní v počtu do 20 kusů podle zákona. Máte tak doma trezor ve vyšší třídě na uložení vyšších tisíců až milionů korun a jako bonus do něj uložíte také zbraně. Pro trezor jen na zbraně, je to asi příliš velké zabezpečení. Leda máte nějaké hodně cenné nebo ceněné zbraně.

Příslušenství na pistole

Uložení zbraně v trezoru si můžete zpříjemnit nějakým příslušenstvím. Postavit zbraň na polici, pověsit na dveře a nebo vyrobíme něco podle Vaší představivosti.
 
stojánek na krátké zbraně v trezoru
Stojánek na krátké zbraně
držáky krátkých zbraní na dveřích
Držáky krátkých zbraní na dveřích
police trezoru
police trezoru

Velikost trezoru na pistoli

Na jednu pistoli jsou jednoduché sejfy, které se vejdou opravdu všude. Takový sejf se ukotví, aby se nemohl odnést celý. Větší zbraně a větší počet potřebují větší trezor nebo dokonce nějakou skříň. Dodáváme občas sběratelem zbraní trezorové dveře a často si je berou také prodejny zbraní.

Related Articles

Kotvení trezorů na zbraně

Trezory na dlouhé zbraně

trezory na zbraně

Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes