Referenční trezory

Renovace trezoru Hájek
(číslo 139)

Renovace historického trezoru od firmy Hájek do jednobarevné podoby na přání klienta. Nebylo potřeba mít pod trezorem dřevěnou bednu i když je sám o sobě dost malý. Díky častému používání dveře ve spodní části drhly. Bylo potřeba opravit pant.

renovace trezoru Hájek
Trezor Ployhar v původní podobě před renovací

Renovace trezoru Ployhar
(číslo 131)

Tyhle malé popelky jsou pro svůj vzhled velice populární. Malé a ozdobné jsou opravdu pěkné. Fládrování do podoby dřeva na přání klienta do světlého odstínu. Výroba kompletně nové bedny podle dobového vzoru. Samozřejmostí je potom repasování zámků s výrobou nových klíčů. Potom už jen klientovi dovézt až na místo, jsou citlivé na poškrábání a musíte na to mít koncesi.

renovace trezoru Blažíček
Trezor Blažíček v původní podobě před renovací

Renovace trezoru Blažíček
(číslo 117)

Vídeňská soukromá císařsko-královská výroba zámků a pokladen ve Vídni. Celkem velká a slavná výroba. Klasická renovace trezoru do původního stavu. Tedy hlavně lakování do podoby dřeva - fládrováním. Potom renovace trezorových zámků. Původní dřevěnou bednu bylo možné zachránit. Jen to dalo hodně práce a několik částí se muselo vyměnit.  Bohužel není vidět bedna pod hotovým trezorem Blažíček.

renovace trezoru Blažíček
Trezor Procházka před renovací trezoru

Renovace trezoru Procházka
(číslo 116)

Krásný dvoudvéřový trezor s bohatou výzdobou na vnitřní straně dveří. Česká výroba trezorů od společnosti František Procházka a spol. z Dolních Kounic. S větším trezorem je více práce, ale není to jiná práce. Očistit na kov, nalakovat do základu a nakreslit kresbu dřeva - fládrováním. Repasovat zámky a vyrobit k nim požadovaný počet klíčů.

Trezor z Indie v původní podobě před renovací

Renovace trezoru z Indie
(číslo 113)

Tento trezor má na svědomí vedoucí indická výroba trezorů společnosti Moothiah Chetty & Company. Pochází z města Chennai, kterému se až do roku 1996 oficiálně říkalo Madras. Jak se dostal do Evropy nevíme. Lakování se provedlo na přání majitele zpět do trochu divokého odstínu červené a modré. Tedy původní provedení. Mosazné doplňky jsou zase jako nové.

Trezor v původní podobě před renovací Procházka

Renovace trezoru Procházka
 (číslo 111)

Trezor rokem výroby modernější se označuje "betonka". Podle jeho výplně mezi dvěma plášti. Beton posílený železem. Proto je také tento trezor s velkou hmotností. Přestože je malý, tak má zváženou solidní hmotnost 483 kg. Vyráběl ho František Procházka - trezory Brno. Žádná velká firma na trezory, takže jeho dnešní hodnota je o to větší. Bylo vyrobeno jen velice málo kusů. Zámky trezoru jsou sice historické a necertifikované, ale velice dobře zabezpečené. Firemní truhlář udělal nahoru ještě dřevěnou čepici.

Trezor Kašpárek v původní podobě před renovací

Renovace trezoru Kašpárek
(číslo 110)

Méně tradiční výrobce trezorů Josef Kašpárek. Vyráběl méně trezorů a nebo to byl jen distributor nějaké slavnější značky. Tato popelka je střední velikosti. Od nás dostala nový lak v podobě dřeva (fládrováním), renovaci historických zámků a také služby jako je vystěhování a opět nastěhování na místo na Moravě. Je to pro nás daleko, ale fládr se nesmí škrábnout. Ten v podstatě nejde opravit. Takže jsou zkušení zaměstnanci s unikátními stroji na místě.

Renovace trezoru Bauche
(číslo 66)

Historický trezor Bauche je jeden z nejstarších trezorů, které jsme renovovali. Dnes francouzská firma na trezory Bauche stále ještě funguje. Nejdřív jako Fichet-Bauche a později je koupila skupina Gunnebo. Na trezoru je velice neobvyklé odemykání. Dveře jednak blokuje zámek na klíč a potom také mechanický kombinační zámek. Ovládaný kombinací 4 písmen. Dřevená bedna pod trezorem a dřevěná čepice na trezoru jsou původní. U takhle vzácného trezoru jsme nechali všechno původní.

Renovace trezoru Wertheim
(číslo 43)

Jedna náročná renovace historického trezoru Wertheim. Konstrukce nazývaná popelka byla ve své době populární jako ohnivzdorné trezory. To už ale podle dnešních norem neplatí. Velký výrobce trezorů  Wertheim vyrábí trezory dodnes. Tento historický jsme dostali ve špatném stavu po zásahu domácího umělce. Dveře se musely náročně vysadit a vyráběla se k nim nová pouzdra.

Renovace trezoru Wiese
(číslo 25)

Větší trezor od slavné firmy Wiese jsme si vystěhovali na Moravě a přivezli k celkové renovaci. Dřevěná bedna se rozpadala. Pro zachování co nejvíce původních věcí se bedna pod trezorem z větší části zachránila a firemní truhlář jen doplnil chybějící věci. Před samotnou kresbou dřeva (fládrováním) se musí sundat všechny vrstvy původních laků. Samotné fládrování je potom sedm vrstev laků. Samozřejmostí je renovace zámků a dodání dvou sad klíčů.

Renovace trezoru Wertheim
(číslo 24)

Malý trezor Wertheim na přání klienta v matně černé barvě. Místo dobově korektního fládrování je v kovářské černi. A sluší mu to. Když není trezor podle dobového originálu tak už nepřekvapí jiný trezorový zámek. Ten je na historickém trezoru moderní certifikovaný do třídy A podle EN 1300. Trezor je tak bezpečnější a na první pohled to nepoznáte. Trezoru by slušela ještě malá dřevěná bedna pod ním, ale to je na vkusu každého.

Renovace trezoru Safezia
(číslo 19)

Renovace historického trezoru Safezia. Její provedení je dvouplášťové s betonovou výplní, která je posílená o železo jako jsou kolejnice. Trezor je ve III. bezpečnostní třídě EN 1143 a je tedy velice bezpečný. Historický trezor je díky své konstrukci velice odolný. Nedá se srovnávat s moderními trezory, protože je daleko bezpečnější. S precizní konstrukcí. Extra dlouhé trezorové klíče mají asi 24 centimetrů a pro lepší přenášení jsou skládací na polovinu. Ovládání na trezoru je v mosazném provedení, které po vyleštění vypadá jako zlaté.

Copyright © již od roku 1968 Všechna práva vyhrazena.

Aktualizováno říjen 2024

Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes