Smrt Jacka Daniela trezorem

Jak Jack nakopnul trezor

Život a smrt Jack Daniela je i dnes po více než sto šedesáti letech zajímavý příběh. Za tu jiskru může právě Jackova kontroverzní osoba a jeho velký odkaz v podobě značkového alkoholu. Jeho pravé jméno znělo Jasper „Jack“ Newton Daniel, ale dnes ho každý zná právě z etikety slavné whisky. Narodil se někdy v roce 1846 v Tennessee. Neví se přesné datum, ale to je teprve první zajímavost z jeho životopisu.

 

Legenda Jack

trezor Jack Daniela

Jeho přesný životopis se nezná a tak je vždy několik verzí, příběhů a vysvětlení z jeho života. Třeba i tím je jeho osud zajímavý a nabalují se na něj různé historky. Často se ale vypráví, že už v šesti letech měl větší neshody s nevlastní matkou. Mezi devíti sourozenci mu bylo těsno. Byl nejmladším z tolika dětí a jako odstrkovaný benjamínek se musel nejvíce snažit. Díky neshodám se nastěhoval k sousedovi Danu Callovi. K rodinnému příteli, pastorovi, který měl i palírnu. Tohle pravda být musí, protože tady začala jeho kariéra výrobce alkoholu. Jen to nemuselo být už v šesti letech. Luteránský kazatel Dan pálil whisky ve své palírně a tomuto umění se mladý Jack naučil od jednoho z otroků, kteří pro Dana sloužili. Dan Call se nakonec rozhodl dát přednost církvi. Jack palírnu převzal v pouhých třinácti letech. Co se o něm ví ze soukromého života je, že vedl dosti bouřlivý život. Také by se dal označit jako sukničkář a nikdy se neoženil. Vedl svou milovanou palírnu a těšil se veselému společenskému životu. Dodnes patří značka Jack Daniel´s mezi nejprodávanější whisky na světě.

 

Smrt kvůli trezoru

jack daniel trezorNejzajímavější příběh z jeho života je také ten nejsmutnější. Všichni známe dnes jednu z nejprodávanějších whisky na světě. I v době jeho života se jednalo o prosperující firmu. Není tedy divné, že potřeboval pro své podnikání trezor. Nechal si ve své palírně postavit trezor na tu dobu běžný. Žádný zázrak, na nějakou tu hotovost a důležité dokumenty.

Nikoho by asi nenapadlo, že se mu právě trezor stane osudným. Příběh se stal jednoho rána v roce 1911. Přišel brzy ráno do práce a nemohl si vzpomenout na správná čísla k trezoru. Povahu měl prchlivou nebo výbušnou jak chcete. Když neměl koho se na číselnou kombinaci zeptat, vztekle do něj kopl. Byl to v té době běžný trezor, ale kovový trezor a s větší hmotností. Stačilo to k tomu, aby si ošklivě poranil palec. Nejprve jen pokulhával a nevěnoval tomu pozornost. Potom se mu do něj dostala infekce a nebylo to hezké. Nebylo zdravotnictví na takové úrovni jako dnes. Následkem tohoto zranění byla otrava krve na kterou Jack Daniel později zemřel.

Podle jedné reklamy z r. 2006 je ponaučení z tohoto příběhu jasné: Nikdy nechoď do práce příliš brzy! Pohřben byl na lynchburském hřbitově, který leží nedaleko palírny. U hrobu jsou postaveny židle, které tam prý byly postaveny pro truchlící paničky. Svou palírnu odkázal svým dvěma synovcům.

Related Articles

7 závažných chyb při používání trezoru

Zajímavé články o trezorech

Kam umístit trezor?

Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes