Zavěšení trezoru na zeď

trezor na zdiMontáž trezoru na zeď není tak snadná jako pověsit televizi nebo obrázek. Právě kvůli větší hmotnosti. Přesto se s tímto požadavkem občas setkáme. Možné to většinou je, když se to dobře promyslí a jsou splněny podmínky. Předně prostor k instalaci a pořádná zeď.

Plánování trezoru na zeď

Jako první bychom měli dobře rozmyslet umístění trezoru na zeď. Jestli není nějaké lepší místo. Jestli bude mít samotná stěna dobrou nosnost.  Nejlépe tedy z betonu nebo pevné cihly. Nevedou ve zdi nějaké sítě. Jestli nebudeme časem chtít přestavit jinak nábytek. Kam se budou otevírat dveře trezoru. Jaká bude hmotnost samotného trezoru, ale také myslet na hmotnost obsahu.

Instalace trezoru na zeď

Samotná montáž trezoru na zeď bude také náročnější než obvyklé instalace. Kromě samotného nastěhování trezoru se bude muset ještě držet ve vzduchu pro označení míst na kotvení. Případně velice dobře vyměřit. Vyvrtat otvory. Potom znovu trezor vyzvednout do výšky, nejlépe podložit například trámkem. Držet trezor přiložený a uvnitř instalovat kotvy. Když okolo bude stísněný prostor nábytkem, může takové pověšení na zeď být opravdu náročné a pro více pracovníku.

Trezor ve zdi

Trezory ve zdi jsou samostatná kategorie trezorů, kterým stěny chrání beton při zazdívání. Do zdi se může umístit i nábytkový trezor. Celý a nebo jen částečně. Třetina nebo polovina trezoru je třeba ve zdi a zbytek kouká ven. Také se to takhle občas dělá. Klienti jsou někdy kreativní.

trezor na zdi podpora

Podepření trezoru na zdi

Máme v nabídce podpůrné konstrukce vymyšlené přímo pro instalace na zeď. Dělají se ve více velikostech. Nejmenší 5x5 cm když pod trezorem není moc místa. Nezabere příliš prostoru, ale také méně unese.  Potom je v nabídce větší 10x10 cm s ještě lepší nosností a na přání je možné udělat i zakázkové konstrukce.

 

Related Articles

Kotvení trezorů

Servis a služby

Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes